42 mağara ve sığınak imha edildi: Polis 12 ilde ‘Kahramanlar’ operasyonu düzenledi

42 mağara ve sığınak imha edildi: Polis 12 ilde ‘Kahramanlar’ operasyonu düzenledi

Türk askeri, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Operasyon kapsamında 12 ilde 42 mağara, sığınak ve depo imha edildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonla ilgili detayları sosyal medya hesabından duyurdu. Operasyonlar, Şırnak, Erzincan, Muş, Van, Bingöl, Hatay, Hakkari, Kars, Mardin, Tunceli, Siirt ve Bitlis illerinde gerçekleştirildi.

Bu operasyonlarda, 7 adet AK-47 piyade tüfeği, 5 adet anti-personel MAYINI, 112.5 kg patlayıcı madde, 2 adet PKMS makinalı tüfek, 33 adet el bombası, 9 adet top, havan ve obüs mühimmatı, 15 adet EYP, 1 adet RPG-7 roketatar, 18 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 1 adet G-3 piyade tüfeği, 2 adet uçaksavar mühimmatı, 3 adet bomba atar mühimmatı, 127 adet tüp, 1.249 adet mühimmat ve 22 adet telsiz ele geçirildi. Ayrıca, çok sayıda gıda, yaşam, sağlık malzemesi ve örgütsel doküman da bulundu.

Bakan Yerlikaya, terörle mücadeledeki kararlılıklarını vurgulayarak teröristlerin inlerini birer birer yok edeceklerini ve operasyonları sürdüreceklerini belirtti. Jandarma personelini tebrik eden Bakan Yerlikaya, terörle mücadelenin etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini sözlerine ekledi. Ayrıca, terör örgütünün kış aylarında kullanmak için hazırladığı sığınaklar tespit edilip imha edildi.

Operasyonlarla ilgili olarak yapılan paylaşımda, teröristlerin inlerinin birer birer yok edileceği vurgulanarak, Türk askerinin kararlı mücadelesi altlarından korku salmaya devam ediyor. Bu operasyonlarla terör örgütlerine ağır darbeler vuruldu ve halkın güvenliği için önemli bir adım atıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlılığı ve mücadele azmi, teröre karşı sürdürülen operasyonların başarıya ulaşmasını sağlıyor.

Yorum gönder

You May Have Missed