A Milli Takım’ın kadrosu resmen duyuruldu

A Milli Takım’ın kadrosu resmen duyuruldu

A Milli Futbol Takımı, 18 Kasım’da Almanya’yla özel maç ve 21 Kasım’da Galler’le UEFA EURO 2024 Elemeleri’ndeki son maçına çıkacak. Kadro, Teknik Direktör Vincenzo Montella tarafından belirlendi. Kaleciler arasında Altay Bayındır, Ertaç Özbir, Mert Günok ve Uğurcan Çakır yer alıyor. Savunmada ise Ferdi Kadıoğlu, Zeki Çelik, Abdülkerim Bardakcı, Cenk Özkacar, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Ozan Kabak, Samet Akaydin, Eren Elmalı ve Rıdvan Yılmaz forma giyecek.

Orta sahada Berat Özdemir, Berkan Kutlu, Emre Akbaba, Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek ve Salih Özcan görev yapacak. Forvette ise Abdülkadir Ömür, Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Yusuf Sarı, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Kenan Yıldız, Bertuğ Yıldırım ve Yusuf Yazıcı forma giyecek.

A Milli Takım’ın kadrosu, resmi internet sitesinden açıklandı. Kadem Yıldırım’ın haberi şöyle:

“Fenerbahçe’de Teknik Direktörlüğe Vincenzo Montella’nın gelmesinin ardından A Milli Futbol Takımı’nın aday kadrosu da açıklandı. Montella’nın çağrısıyla birlikte Fenerbahçe’den toplamda 6 oyuncu, A Milli Futbol Takımı’nın aday kadrosunda yer aldı. Milli takım, 18 Kasım tarihinde Almanya ile özel bir karşılaşma yapacak. 21 Kasım’da ise UEFA EURO 2024 Elemeleri’ndeki son maçına Galler ile çıkacak.”

A Milli Futbol Takımı’nın kadrosu Vincenzo Montella tarafından belirlenirken, takımda Fenerbahçe’den 6 oyuncunun yer alması dikkat çekti. Bu aday kadroda 25 futbolcu bulunuyor. Milli Takım, Almanya maçı öncesi Hollanda’nın Eindhoven kentinde antrenman yapacak. Takım daha sonra kamp için Galler’e gidecek. A Milli Futbol Takımı’nın 18 Kasım’daki Almanya maçı TSİ 21.45’te, 21 Kasım’daki Galler maçı ise TSİ 20.00’de başlayacak.

Yorum gönder

You May Have Missed