ABD üslerine 17 Ekim’den bu yana Irak ve Suriye’de 55 saldırı düzenlendi.

ABD üslerine 17 Ekim’den bu yana Irak ve Suriye’de 55 saldırı düzenlendi.

Pentagon, 17 Ekim’den bu yana Irak’ta 27, Suriye’de 28 olmak üzere toplam 55 ABD üssüne saldırı düzenlendiğini açıkladı. ABD Savunma Bakanlığı sözcü yardımcısı Sabrina Singh, bu saldırılarda 59 personelin hafif şekilde yaralandığını belirtti ve tümünün görevlerine geri döndüğünü açıkladı. Singh, ABD’nin bu saldırılara yanıt verme hakkına sahip olduğunu ve İran ile bağlantılı grupları sorumlu tuttuklarını dile getirdi. Ayrıca, bölgedeki güçlü varlıklarıyla bu ‘caydırıcılık’ politikasında başarılı olduklarını savundu.

Açıklamalara göre, Irak ve Suriye’deki ABD üslerine yapılan toplam 55 saldırıda 27’si Irak’ta, 28’i ise Suriye’de gerçekleşti. Bu saldırılarda 59 personel hafif şekilde yaralandı ve hepsi görevlerine geri döndü. Sözcü yardımcısı Sabrina Singh, ABD’nin bu saldırılara yanıt verme hakkına sahip olduğunu ve İran ile bağlantılı grupları sorumlu tuttuklarını belirtti. Aynı zamanda, bölgedeki güçlü varlıklarıyla ‘caydırıcılık’ politikasında başarılı olduklarını ifade etti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcü Yardımcısı Sabrina Singh, günlük basın toplantısında Irak ve Suriye’deki ABD üslerine yapılan 55 saldırı hakkında bilgi verdi. Saldırıların başladığı tarih olan 17 Ekim’den bu yana, Irak’ta 27 ve Suriye’de 28 olmak üzere toplam 55 saldırı gerçekleşti. Bu saldırılarda toplam 59 personel hafif şekilde yaralandı. Singh, ABD’nin bu saldırılara yanıt verme hakkına sahip olduğunu söyledi ve İran ile bağlantılı grupları sorumlu tuttuklarını belirtti. Ayrıca, bölgedeki güçlü varlıklarıyla ‘caydırıcılık’ politikasında başarılı olduklarını savundu.

Yorum gönder

You May Have Missed