ABD’de uçak pistten çıkarak otomobile çarptı

ABD’de uçak pistten çıkarak otomobile çarptı

ABD’de yaşanan talihsiz bir kaza sonucunda pilotun pistte duramayarak çitlere çarpması ve ardından yoldan geçen bir otomobille çarpışması üç kişinin yaralanmasına neden oldu. Kaza anı bir kamera tarafından kaydedildi. Kaza, pilotun pistte duramayarak otomobil ile çarpışması sonucunda meydana geldi. Olayın hemen ardından sağlık ekipleri bölgeye sevk edilerek, yaralılara ilk müdahale yapıldı. Yaralıların sayısı üç kişiydi, bunlardan biri araçta, ikisi uçakta bulunuyordu. Kazaya karışan kişilerden biri hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı ancak bu kişinin uçakta mı yoksa otomobilde mi olduğu belirsizdi.

Görgü tanıklarından biri, kaza anında jetin iniş yapmakta olduğunu ve lastiklerden duman çıktığını gördüğünü söyledi. Pilotun, pistin sonunda duramayacak kadar hızlı gittiğini ve ardından çitin üzerinden geçerek yola çıktığını belirtti. Diğer bir görgü tanığı ise kazanın ardından oluşan kuyruk ve trafiğin durmasıyla ilgili bilgi verdi.

Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu (NTSB) olayın nedenini araştırmak için harekete geçti. Kazanın ardından yolun temizlenmesi ve incelemenin yapılması nedeniyle trafik saatlerce kapatıldı. Kaza anı, olay yerinde yaşananlar ve kazanın nedeni hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için ise ABD basınına başvurulabileceği belirtildi.

Yorum gönder

You May Have Missed