ABD’nin Planladığı Ateşkesten Gazze’de Günlük 4 Saatlik Süreyle Yararlanılacak

ABD’nin Planladığı Ateşkesten Gazze’de Günlük 4 Saatlik Süreyle Yararlanılacak

ABD yönetimi, Gazze’de her gün 4 saat insani ateşkes olacağını açıkladı. İsrail’in Hamas baskını bahane ederek Gazze’de başlattığı sivil katliamda 34 gün geçti. Yaklaşık 12 bin insanın hayatını kaybettiği, 30 binden fazlasının da yaralandığı saldırılar nedeniyle altyapı büyük hasar gördü, temel ihtiyaçlar tükenme noktasına geldi. Vicdanı olan ülkelerin liderleri, siyasetçiler, diplomatlar, STK temsilcileri ve dünya kamuoyunun daha birçok alanından tanınmış şahsiyetler, İsrail’in insani ateşkes yapması gerektiğinde ısrar etti. Türkiye’nin de çatışmaların başladığı ilk günden itibaren gösterdiği yoğun diplomatik çabalar da sonunda yanıt buldu. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Gazze’de insani yardımların ulaştırılması amacıyla her gün 4 saatlik insani ateşkes olacağı belirtildi.

ABD yönetimi, Gazze’de insani yardımların ulaştırılması amacıyla her gün 4 saatlik insani ateşkes olacağını açıkladı. İsrail’in Hamas baskını bahane ederek Gazze’de başlattığı sivil katliamda 34 gün geçti. Saldırılar sonucu yaklaşık 12 bin kişi hayatını kaybederken, 30 binden fazlası yaralandı. Altyapı ciddi şekilde hasar gördü ve temel ihtiyaçlar tükenme noktasına geldi. Dünya genelinden birçok ülke, liderler, siyasetçiler, diplomatlar ve STK temsilcileri, İsrail’in insani ateşkes yapması için ısrar etti. Türkiye ise çatışmaların başladığı ilk günden itibaren yoğun diplomatik çabalar gösterdi. Sonuç olarak Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Gazze’de her gün 4 saatlik insani ateşkes olacağı belirtildi. Bu adım, insani yardımların ulaştırılmasına imkan sağlayacak.

ABD yönetimi, Gazze’de insani yardımların ulaştırılması amacıyla her gün 4 saatlik insani ateşkes olacağını açıkladı. 34 gün süren sivil katliamda 12 bin kişi hayatını kaybetti ve 30 binden fazla kişi yaralandı. Altyapıda büyük hasar meydana geldi ve temel ihtiyaçlar tükenme noktasına geldi. Dünya genelinden birçok ülke ve kuruluşlar, İsrail’in insani ateşkes yapması için çağrıda bulundu. Türkiye, çatışmaların başladığı ilk günden itibaren büyük çaba gösterdi ve sonunda Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Gazze’de her gün 4 saatlik insani ateşkes olacağı belirtildi. Bu adım, insani yardımların ulaştırılması için önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Yorum gönder

You May Have Missed