Akdeniz’de Amerikan askeri uçağı kaza yaptı.

Akdeniz’de Amerikan askeri uçağı kaza yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri’ne ait bir askeri uçak, eğitim uçuşu sırasında Doğu Akdeniz’de cuma akşamı kaza kırıma uğrayarak düştü. Uçakla ilgili açıklama, merkezi Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan ABD Avrupa Komutanlığı tarafından yapıldı. Kazada askeri personel hakkında bilgi verilmedi ve ailelerine saygı nedeniyle kazadan etkilenen askeri personel hakkında bilgi verilmeyeceği belirtildi. Kazanın nedeni incelenirken düşmanca bir eylemden kaynaklanmış gibi gözükmediği ifade edildi. Uçak düşmesi ile ilgili haber kaynağı ise Anadolu Ajansı (AA) olarak belirtildi.

Ayrıca, ABD’nin Gazze’ye yoğun saldırıların başlamasının ardından Akdeniz’e yoğun konuşlandırmalar yaptığı ve İsrail’e cephane taşıdığı bilgisi paylaşıldı. Bölgede ABD ordusunun oluşturduğu hava köprüsüyle tatbikatlara başladığı ve bu süreçte iki uçak gemisi dahil olmak üzere farklı birimlerin bölgeye konuşlandırıldığı detayı da verildi.

Açıklamalara göre, kaza kırıma uğrayarak düşen ABD’ye ait askeri uçağın Doğu Akdeniz’de eğitim faaliyetleri sırasında meydana geldiği belirtildi. Uçak kazası sonucu hayatını kaybedenlerin bilgileri paylaşılmazken, kazanın incelenmesi sürdürülüyor ve düşmanca bir eylemden kaynaklanmış gibi gözükmediği ifade ediliyor. Olayın haber kaynağı ise Anadolu Ajansı (AA) olarak gösteriliyor. ABD’nin bölgeye yönelik askeri faaliyetleri ise İsrail’in Gazze’ye yoğun saldırılarının başlamasının ardından artış gösterdiği ve ABD ordusunun bölgeye cephane taşıdığı ifade ediliyor.

Bu sebeplerle, ABD’ye ait askeri uçağın Doğu Akdeniz’de düşmesi ve bölgedeki askeri faaliyetlerin artmasıyla ilgili detaylar, ABD Avrupa Komutanlığı tarafından yapılan açıklamalara dayanarak paylaşılıyor. Kazada hayatını kaybeden askeri personel hakkında bilgi verilmemesi ve düşmanca bir eylemden kaynaklanmış gibi gözükmemesi ise dikkat çekiyor. ABD’nin bölgeye yönelik faaliyetlerinin arttığı bilgisi ise güncel gelişmeler arasında yer alıyor.

Yorum gönder

You May Have Missed