Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre, 81 ilde gerçekleştirilen ‘çengel operasyonu’ sonucunda 216 şüpheli gözaltına alındı!

Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre, 81 ilde gerçekleştirilen ‘çengel operasyonu’ sonucunda 216 şüpheli gözaltına alındı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, alkollü içki kaçakçılığı ve sahteciliğinin önlenmesi amacıyla tüm Türkiye genelinde eş zamanlı bir operasyon düzenlendiğini duyurdu. Bu operasyon sonucunda toplamda 43 milyon TL değerinde vergi kaybının önüne geçildi. Operasyonda 216 şüpheli gözaltına alındı. Bu operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Birimi tarafından koordine edildi. Operasyonlar kapsamında 30.126 litre etil alkol, 15.300 litre kaçak sahte alkollü içki, 3.132 şişe kaçak sahte alkollü içki, 1.497 adet boş şişe, 2.364 adet bandrol, 2.658 adet alkol aroması ve 2.134 adet etiket ele geçirildi. Ayrıca 25 adet yasadışı “Kaçak ve Sahte Alkollü İçki İmalathanesi” tespit edildi. Operasyonlara Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı ve yapılan ortak değerlendirmede yaklaşık 43 milyon TL vergi kaybının önüne geçildiği belirtildi. İçişleri Bakanı, operasyonları gerçekleştiren polis ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarını tebrik etti ve ülkenin her yerinde kaçakçılık ve sahtecilikle mücadele operasyonlarının artarak devam edeceğini vurguladı.

Yorum gönder

You May Have Missed