Apple, ayrımcılık nedeniyle 25 milyon dolarlık tazminat ödemeyi kabul etti

Apple, ayrımcılık nedeniyle 25 milyon dolarlık tazminat ödemeyi kabul etti

Apple ve Adalet Bakanlığı arasında yapılan soruşturma sonucunda 25 milyon dolarlık bir anlaşmaya varıldığı bildirildi. Apple yetkilileri, kasıtlı olarak ayrımcı bir politika izlemediklerini belirtirken, kasıtsız olarak Adalet Bakanlığının standartlarına uymadıklarını fark ettiklerinde 25 milyon dolar ödemeyi kabul ettiklerini açıkladı.

Apple ve Adalet Bakanlığı arasında yapılan soruşturma sonucunda 25 milyon dolarlık anlaşmaya varıldığı bildirildi. Apple yetkililerine göre, şirket kasıtlı olarak ayrımcı bir politika izlemediğini belirtirken, kendilerinin kasıtsız olarak Adalet Bakanlığının standartlarına uymadıklarını fark etmeleri sonucunda 25 milyon dolarlık ödemeyi kabul etmişlerdir.

Apple ve Adalet Bakanlığı arasında yapılan soruşturma sonucunda 25 milyon dolarlık bir anlaşmaya varıldığı belirtildi. Apple, kasıtlı olarak ayrımcı bir politika izlemediklerini vurgularken, kasıtsız olarak Adalet Bakanlığının standartlarına uymadıklarını fark etmeleri üzerine 25 milyon dolar ödemeyi kabul ettiklerini açıkladı.

25 milyon dolarlık bir anlaşma sonucunda Apple ve Adalet Bakanlığının soruşturma süreci sona erdi. Apple yetkilileri, kasıtlı ayrımcı bir politika izlemediklerini belirtirken, Adalet Bakanlığının standartlarına kasıtsız olarak uymadıklarını fark etmeleri üzerine 25 milyon dolar ödemeyi kabul ettiklerini ifade etti. Associated Press’e yapılan açıklamada ise bu durum üzerine Apple’ın ciddiye aldığı ve anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Yorum gönder

You May Have Missed