BAE, Mısır Kuzeyindeki Toprak İçin 22 Milyar Dolarlık Satın Alma İşlemine Hazırlanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BAE, Mısır’ın kuzeyindeki bölgede toprak satın alarak şehrin geliştirilmesine katkı sağlamayı planlamaktadır. Yapılan görüşmelerde, satın almanın 22 milyar dolar olması beklenmektedir. Abu Dabi’nin, Mısır’ın kuzey kıyısındaki arazileri satın almak ve geliştirmek için görüşmelerde bulunduğu bildirilmiştir. Bu girişimin Mısır ekonomisini güçlendireceği ve döviz konusunda yardımcı olacağı ifade edilmiştir. Mısırlı bir yetkili, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir konsorsiyumun, Kahire’nin yaklaşık 350 kilometre kuzeybatısında bulunan Ras El-Hekma bölgesini geliştirmek için seçildiğini belirtmiştir.

Projenin ayrıntılarına göre, şehrin geliştirilmesi için planlanan projenin Mısır Konut Bakanlığı ile ve BAE Maliye Bakanlığı arasında sonuçlandırılması bekleniyor. Ortaklık sözleşmeleri, ayni ve nakdi katkılara dayanacak. Emirlik, söz konusu bölgede arazi satın alma karşılığında yaklaşık 22 milyar dolar ödeyecek.

Ras El-Hekma şehrinin geliştirilmesi projesi, Mısır’ın, bu şehri küresel turizme kazandırmaya yönelik 2052 planının bir parçası olarak biliniyor. Bu projenin tamamlanmasıyla Mısır ekonomisi güçlenecek ve ülkeye döviz akışı sağlanacaktır. Bu işbirliği, bölgenin kalkınması ve ekonomik büyümesine katkı sağlayacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BAE, Mısır Kuzeyindeki Toprak İçin 22 Milyar Dolarlık Satın Alma İşlemine Hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!