Bafra Ovası’ndan Gönderilen Pırasa Türkiye’nin Dört Bir Yanına Yayılıyor!

k0aYp L7YkaYFXMw TC9bA.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bafra Ovası’nda yetiştirilen pırasaların büyük bir kısmının ilçe dışına gönderildiği belirtilmektedir. Tosuner, bu pırasaların yüzde 95’inin Samsun, Çorum, Ankara, İstanbul, Trabzon, Rize gibi farklı illere ve hatta Gürcistan’a kadar gönderildiğini vurgulamıştır. Pırasanın dayanıklı bir sebze olduğunu belirten Tosuner, 12 ay boyunca tüketilebileceğini ve zamanla daha da lezzetlendiğini ifade etmiştir. Hasat zamanının geçmesi durumunda verimin arttığını da eklemiştir.

Pırasanın uzun süre taze kalabilen ve lezzetini arttıran bir sebze olduğunu belirten Tosuner, Bafra Ovası’nda yetiştirilen pırasaların kalitesinden ve verimliliğinden de bahsetmiştir. Bu pırasaların tamamına yakınının Bafra dışına gönderildiği ve farklı illere ulaştığı bilgisi de verilmiştir. Pırasanın dayanıklı bir sebze olduğunu ve geç hasat edildiğinde verimin arttığını da vurgulayan Tosuner, pırasanın uzun süre taze kalabilme özelliğinin önemine değinmiştir.

Tosuner, Bafra Ovası’nda yetiştirilen pırasaların büyük bir kısmının farklı illere ve hatta yurtdışına gönderildiğini ifade etmiştir. Pırasanın uzun süre taze kalabilen bir sebze olduğunu ve zamanla lezzetinin arttığını belirten Tosuner, pırasanın geç hasat edilmesi durumunda verimliliğinin arttığını açıklamıştır. Pırasanın Bafra Ovası’nda büyük bir ekonomik değere sahip olduğunu da vurgulayan Tosuner, bu sebzeyi yetiştiren çiftçilere teşekkürlerini iletmeyi de ihmal etmemiştir.

Sonuç olarak, Tosuner’ın ifadelerinden Bafra Ovası’nda yetiştirilen pırasaların büyük bir kısmının farklı illere ve ülkelere gönderildiği, pırasanın uzun süre taze kalabilen bir sebze olduğu ve geç hasat edilmesi durumunda verimin arttığı anlaşılmaktadır. Pırasanın Bafra Ovası’nda ekonomik bir değere sahip olduğu ve çiftçilere önemli gelir sağladığı da Tosuner’ın ifadelerinden anlaşılmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bafra Ovası’ndan Gönderilen Pırasa Türkiye’nin Dört Bir Yanına Yayılıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!