Baklavacılar, enflasyonla mücadele için indirim yapma kararı aldı.

Baklavacılar, enflasyonla mücadele için indirim yapma kararı aldı.

Cumhuriyet’in 100. yılında marketlerde büyük bir indirim kampanyası yapılması çağrısı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Bu çağrıya destek çeşitli sektörlerden gelmeye başladı. Zincir marketlerden perakendecilere, ticaret ve sanayi odalarından farklı sektörlere kadar pek çok kesim, enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadeleye destek vermek için indirimler yapmaya karar verdi.

Tatlıcılar da indirim kampanyasına katılan son sektör oldu. Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım, Ticaret Bakanının çağrısına öncülük eden bir kurum olduklarını belirtti. Derneğe üye firmalar, bir ay boyunca mağazalarında yüzde 10 indirimli satış yapacaklarını açıkladı. BAKTAD, halkın ve devletin yanında olduklarını vurguladı.

Bu gelişmeyle birlikte indirim kampanyasına destek veren işletmelerin sayısı hızla arttı. Marketlerden perakende sektörüne, ticaret ve sanayi odalarından farklı sektörlere kadar birçok kesim, enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla indirimler yapacaklarını duyurdu.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhuriyet’in 100. yılında marketlerde büyük bir indirim kampanyası beklediklerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kabine toplantısının ardından zincir marketler ve tüm esnafın ve işletmelerin indirimler yaparak enflasyonla mücadeleye destek vermelerini istemişti.

Bu çağrılar sonucunda iş dünyasından kampanyaya katılım hızla arttı. Son olarak tatlıcılar da indirim kampanyasına katılan sektörler arasına katıldı. Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım, dernek üyelerinin 1 ay boyunca mağazalarında yüzde 10 indirimli satış yapacaklarını açıkladı. BAKTAD, halkın ve devletin yanında olduklarını vurguladı.

Yorum gönder

You May Have Missed