Bayraktar TB3, başarıyla 6. uçuş testini tamamladı

Bayraktar TB3, başarıyla 6. uçuş testini tamamladı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 silahlı insansız hava aracının 6’ncı uçuş testini başarıyla tamamladığını açıkladı. Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bayraktar TB3 6. uçuş testini de başarıyla tamamladı. Sistem tanımlama performans testi. 6’ncı uçuş: 6 saat (toplam 28 saat)” ifadelerine yer verdi.

Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip, dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde de testlere başlamasını planladıklarını açıklamıştı.

Ayrıca, 2023 yılında Bayraktar TB3’ün 6’ncı uçuş testini başarıyla tamamladığı, 6 saatlik bir uçuş gerçekleştirdiği ve toplamda 28 saatlik bir uçuş süresine ulaştığı da belirtilmiştir. Bayraktar TB3’ün TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş yapabilen dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı olma özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle, 2024 yılında TCG Anadolu gemisinde testlere başlayacaklarını vurgulanmıştır.

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bayraktar TB3’ün sistem tanımlama performans testini başarıyla tamamladıklarını ve 6’ncı uçuşunu gerçekleştirdiğini duyurmuştur. Ayrıca, toplamda 28 saatlik bir uçuş süresine ulaştıkları belirtilmiştir. Bunun yanı sıra, Bayraktar TB3’ün TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı olma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle, 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlamalarının planlandığı kaydedilmiştir.

Yorum gönder

You May Have Missed