Bayrampaşa’ya Dev Üçüncü Basamak Hastane Geliyor: Sağlık Bakanı Koca’dan Açıklamalar!

KSJN cScDkWek1CUs E7Ag.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bayrampaşa’daki açıklamalarında Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti ve hastaların durumu hakkında bilgi aldı. Hastanedeki kapalı alanın 13 bin metrekare olduğunu ve 100 yataklı olduğunu belirtti. Bayrampaşa’nın ihtiyaca cevap verebilecek üçüncü basamak bir hastaneye ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, yeni hastanenin planları hakkında açıklama yaptı. Yapılacak hastanenin 85 bin metrekare kapalı alana ve 400 yatağa sahip olacağını, ayrıca onkoloji ve anjiyoloji gibi birimleri de barındıracağını söyledi. Bayrampaşa halkının gelecek yıl sonuna kadar yeni hastaneye kavuşacağını belirtti.

Bakan Koca ayrıca Bayrampaşa’daki otopark sorununu da ele aldıklarını ve proje değişikliği ile otoparkın 400 araç kapasitesinden 800 araca çıkarıldığını ifade etti. Yapılacak hastanenin depreme dayanıklı olacağını ve 256 izolatörlü bir yapı olacağını belirtti. Yoğun bakım doluluk oranlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Koca, Türkiye genelinde yoğun bakım doluluk oranının yüzde 69, İstanbul’da ise yüzde 72 olduğunu aktardı. Ancak yeni planlamalarla olası yoğunlukların önlendiğini belirtti.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden randevu alıp gelmeyen hastalar hakkında da konuşan Koca, birtakım sorunların yaşandığını ancak bu sorunları aşmak için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bayrampaşa’da geçen yıl bakılan hasta sayısının yaklaşık 1 milyon 100 bin olduğunu, randevuyla gelen hasta sayısının 400 bin olduğunu ve randevusunu alıp gelmeyen kişi sayısının 110 bin olduğunu açıkladı. “Ödeyemeyecek olduğumuz bir haktan bahsediyorum.” diyerek randevusunu alıp gelmeyen hastaların tedavi imkanından mahrum kaldığına dikkat çekti.

Bakan Koca, randevusunu alıp gelmeyen hastalar konusunda önlem alacaklarını ve sorunu çözmek için çalışmaların devam edeceğini söyledi. Vatandaşlardan da bu konuda destek almaya ihtiyaç duyduklarını belirtti. Hastanede yapılan güncellemelerin ve yeni hastanenin inşaatının planlandığı şekilde ilerlediğini ve Bayrampaşa’ya hizmet verecek modern bir sağlık merkezinin hayata geçirileceğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bayrampaşa’ya Dev Üçüncü Basamak Hastane Geliyor: Sağlık Bakanı Koca’dan Açıklamalar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!