Beşiktaş Başkanı Çebi, adaylık için kararını vermedi

Beşiktaş Başkanı Çebi, adaylık için kararını vermedi

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çebi’nin açıklamaları şu şekildedir:

– Bugün içinde bulunduğumuz, özellikle futboldan kaynaklanan sıkıntılı bir durum var. Bu süreç, benim için üzüntü ve acı verici oldu. Camianın birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu için aday olmama kararı aldım. Beşiktaş camiasının kan değişimine ve enerjiye ihtiyacı vardır.

– Beşiktaş’ın 120. yılında ve Cumhuriyetimizin 100. yılında başkanlık yapmış olmak benim için ayrı bir gurur vesilesidir. Bu gururu yaşatan tüm camiaya teşekkür ediyorum.

– Seçim süreci başında başkan olmamam gerektiğine karar vermiştim ancak sürecin uzun tutulması ve baskın bir seçim olmaması için beklemeyi tercih ettim. Aslında bu açıklamayı 13 Kasım’da, milli takım arasında yapmayı planlıyordum fakat son gelişmeler beni daha hızlı bir şekilde açıklama yapmaya itti.

– Taraftarlarımızı çok iyi anlıyorum. Her maçtan sonra ben de üzülüyorum ve hatta bazen kapalı kapılar arkasında kapıları yumruklamışımdır.

– Gelecek Beşiktaş yönetimi, bizim yönetimimizi detaylı bir şekilde incelemeli. Bu, Beşiktaş’ta bir gelenek haline gelmelidir.

– Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başarısız bir şekilde yönetilmektedir. Ben, TFF’yi bu arkadaşların yönetemeyeceğini ilk söyleyenlerden biriyim. TFF ile birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Deprem döneminde bana söylenenleri unutmayacağım ve haklarımı helal etmiyorum.

Yorum gönder

You May Have Missed