Beyaz Saray’dan Moskova Saldırısı Açıklaması: Ukrayna İddialarına İlişkin Yeni Gelişme!

65fdf8d45a7f0222.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby, Moskova’da meydana gelen silahlı saldırıyı “korkunç” olarak tanımlarken, saldırıyla ilgili Ukrayna’nın ya da Ukraynalıların herhangi bir dahlinin olmadığını belirtti. Kirby, günlük basın brifinginde yaptığı açıklamada, saldırının kurbanlarına başsağlığı dileyerek olay hakkında net bir değerlendirme yapmanın henüz erken olduğunu vurguladı.

Saldırının Ukrayna ile bağlantısının olup olmadığı yönündeki soruya ise Kirby, “Şu anda bu saldırıya Ukrayna’nın ya da Ukraynalıların dahli olduğuna ilişkin bir emare yok, ancak haberler henüz çok yeni. Buna bakacağız, ancak daha ilk saatte bu Ukrayna ile bağlantılı gibi yanlış bir düşünceye kapılmayın.” şeklinde yanıt verdi. Rusya içinde herhangi bir siyasi motivasyon ile saldırıyı bağdaştırabilecek herhangi bir belirtinin olmadığını da ifade eden Kirby, ABD’nin Moskova Büyükelçiliği’nin yayımladığı güvenlik uyarısının saldırıyla spesifik bir bağlantısının olmadığını belirtti.

Ayrıca, Rusya Dışişleri Bakanlığı da konuyla ilgili olarak Beyaz Saray’ın saldırıya Ukraynalıların karıştığı yönünde herhangi bir belirti olmadığını söylediğini açıkladı. Ancak, bu açıklamanın hangi verilere dayandığını sorgulayarak, uluslararası ilişkilerde gerilim yaratabilecek türden açıklamalardan kaçınılması gerektiği vurgulandı.

Kirby, olayın detaylı bir şekilde inceleneceğini ve gelişmelerin yakından takip edileceğini belirtirken, henüz net bir sonuca varmanın erken olduğunu vurguladı. Moskova’daki terör saldırısının ardından uluslararası kamuoyunda da endişe ve tedirginlik yaratmış olup, konunun aydınlatılması için gerekli adımların atılması beklenmektedir.

Son olarak, olayın siyasi bir motivasyonla gerçekleşip gerçekleşmediğine dair soru işaretleri bulunmaktadır. Bu nedenle, güvenlik uzmanları ve yetkililerin saldırının gerçek sebebini tespit etmek adına titiz bir çalışma yürütecekleri ve soruşturmanın sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılacağı belirtilmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Beyaz Saray’dan Moskova Saldırısı Açıklaması: Ukrayna İddialarına İlişkin Yeni Gelişme!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!