Biden’ın 2024 için CNN International’dan gelen anket sonuçlarıyla başı dertte

Biden’ın 2024 için CNN International’dan gelen anket sonuçlarıyla başı dertte

2024 ABD Başkanlık seçimleri ile ilgili yapılan ankette, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Demokrat rakibi Joe Biden’ı geride bıraktığı belirlendi. CNN International tarafından yapılan ankette, Trump’ın oy oranının yüzde 49, Biden’ın ise yüzde 45 olduğu belirlendi. Ankete göre, Biden’ın yeniden seçilme şansının ciddi şekilde azaldığı ve genç seçmenlerin çoğunluğunun Trump’ı desteklediği ortaya çıktı. Ayrıca, Biden’ın görev onayının yüzde 39 olarak gerçekleştiği ve Amerikalıların yüzde 72’sinin ülkede işlerin kötü gittiği görüşünde olduğu ifade edildi.

Trump’ın CNN International anketine göre Biden’ı geride bıraktığı ve önde gittiği bildirildi. Ankete katılanların yüzde 48’lik bir kısmı 35 yaşın altındaki seçmenlerden oluşurken, bu kesimin yüzde 48’i Trump’ı destekledi. Ayrıca, siyasi bağımsızlar arasında da Trump’ın önde olduğu ve Biden’ın yeniden seçilme şansının zayıfladığı belirtildi. Ankette, Biden’ın ülkenin sorunlarıyla ilgilenirken “sorunun veya çözümün bir parçası” olup olmadığının da sorulduğu ve Cumhuriyetçilerin çoğunluğunun, yani yüzde 95’inin Biden’ı sorunun bir parçası olarak gördüğü, Demokratların ise yüzde 23’ünün bunu düşündüğü ifade edildi.

Biden’ın siyasi direktörü olmak üzere yapan David Chalian, Başkan Biden’ın gelecek seçimlerde “başının dertte” olabileceğini belirtti. Yapılan ankette, Biden’ın görev onayının yüzde 39 olduğu ve Amerikalıların yüzde 72’sinin ülkede işlerin kötü gittiği görüşünde olduğu ifade edildi. Bu veriler, Biden’ın halk nezdindeki popülaritesinde ciddi bir düşüş olduğunu gösterdi. Sonuç olarak, Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın, Demokrat rakibi Joe Biden’a karşı önde olduğu ve Biden’ın 2024 seçimlerinde zor bir mücadeleyle karşı karşıya olduğu görülüyor.

Yorum gönder

You May Have Missed