BioNTech Kurucuları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin’den Kanser Aşısı İle İlgili Heyecan Verici Açıklamalar!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BioNTech’in kurucuları olan Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, Alman Focus dergisine kanser aşısı üzerine yaptıkları açıklamada, yıllar süren araştırmalarının sonucunda akciğer kanseri türüne karşı antikor ve metastaz yapmış meme kanserine karşı antikor ilacı konjugatı (ADC) adayının onay için uygun hale geldiğini belirttiler. Ayrıca, bu yıl sonuna kadar on aşı adayının faz 2 veya faz 3 denemelerini tamamlayarak ruhsat potansiyeli taşıdığını açıkladılar. Şahin, toplam 30 kanser türüne karşı klinik araştırmaların devam ettiğini ve başarılı sonuçlar elde edildiğini dile getirdi. 2030’a kadar geniş bir kanser tedavisi portföyü hedeflediklerini vurguladı.

Prof. Türeci ise son yıllarda kanserle mücadelede çığır açan yeni bulgulara ulaşıldığını ve Biontech olarak büyük ilerlemeler kaydedildiğini belirtti. Her hastanın kanser hücresinin farklı olduğunu ve bireyselleştirilmiş kanser tedavisine odaklandıklarını vurgulayarak, kemoterapiye gerek kalmayabileceğini dile getirdi. Vücudun kendi savunma sisteminin kansere karşı savaşabilmesi için çalıştıklarını ve kemoterapi yerine antikor ilaç konjugatları (ADC’ler) ve aşıları kullanmayı hedeflediklerini ifade etti. Bu yaklaşımın gelecekte daha hassas ve etkili tedaviler sağlayabileceğini belirtti.

Sonuç olarak, BioNTech’in kurucuları olan Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, kanser tedavisi alanında önemli ilerlemeler kaydettiklerini ve gelecekte daha etkili ve bireyselleştirilmiş tedavilerin mümkün olabileceğine inandıklarını vurguladılar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BioNTech Kurucuları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin’den Kanser Aşısı İle İlgili Heyecan Verici Açıklamalar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!