Bir İsrailli haham hayvanlarla ilgili alçak sözler söyledi

Bir İsrailli haham hayvanlarla ilgili alçak sözler söyledi

Meir Mazuz adlı İsrailli haham, Gazze Şeridi’ne insani yardım ulaştırılmasına karşı çıkarak skandal bir açıklama yaptı. Gaza’ya insani yardım göndermek yerine hayvanlarla uğraşıldığını söyleyen Mazuz, Biden’ın insani yardım çağrısını reddetmesi gerektiğini savundu. Mazuz, önceden de İsrailli terörist Baruch Goldstein’ın camide gerçekleştirdiği katliamı savunmuş ve Sefarad Yahudileri tarafından kurulan aşırı dindar Şas Partisi’nin ruhani lideri olarak tanınıyor.

Gazze Şeridi’nde son yıllarda yaşanan çatışmalarda 11 bin 78 Filistinlinin hayatını kaybettiğine ve en az 27 bin 500 kişinin yaralandığına dair resmi veriler açıklandı. İsrail ordusunun tüm bölgeyi bombaladığı, ev, okul, hastane, cami ve kilise demeden saldırılarını sürdürdüğü bildirildi.

Meir Mazuz, bir Yahudi dini okulunda yaptığı haftalık sohbet sırasında Gazze’ye insani yardımlara tepki gösterdi. İsrail’in ABD’nin insani yardım çağrısını reddetmesi gerektiğini savunan Mazuz, “İnsanlarla uğraşıyor olsaydık Gazze’ye insani yardım gönderirdik ama hayvanlarla uğraşıyoruz” ifadesini kullandı. Ayrıca Mazuz, Gazze halkının içinde bulunduğu insani krizle dalga geçerek Arapları insani yardım yapmak için fazla güvendiklerini ve İsrail’e zarar vermek istediklerini iddia etti.

Meir Mazuz, daha önce de İsrailli terörist Baruch Goldstein’ın camide Müslümanlara ateş açarak yaptığı katliamı savunmuş ve Sefarad Yahudileri tarafından kurulan aşırı dindar Şas Partisi’nin ruhani lideri olarak biliniyor. Şas, Binyamin Netanyahu öncülüğündeki koalisyon hükümetinin ortağı ve İsrail Meclisi’ndeki 11 milletvekili ile ülkenin en büyük dördüncü partisi durumunda.

Yorum gönder

You May Have Missed