Birçok büyükelçi atandı

Birçok büyükelçi atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Dışişleri Bakanlığınca yapılan büyükelçi atama kararları, Resmi Gazete’de yayınlandı. Atanan büyükelçiler arasında Moritanya İslam Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Burhan Köroğlu, Uruguay Doğu Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Tunca Özçuhadar, Türkmenistan nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Ahmet Demirok, ve Eritre Devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Mehmet Küçüksakallı atandı. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince yapıldı.

Ayrıca, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığına İkinci Başkan Davut Menteş atanırken, İkinci Başkanlığa Mehmet Verim, üyeliklere ise Nevzat Şen, Ömer Faruk Öztürk ve Tayfun Aksoyak getirildi. Ayrıca, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Üyeliğine Didem Yeter Güler atandı. Vakıflar Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına, Gençlik Spor Bakanlığı Müfettişi Erkan Ömeroğlu’nun ataması yapılırken, Konya Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı ve Ankara Vakıflar Bölge Müdürü Ferhat Türkoğlu görevden alındı. Diğer atamalar arasında Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Yılmaz Kılınç, Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Gökhan Bahçecik, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Mikail Akıllı, Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Sebahattin Erdoğan, Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Yusuf Dural atandı. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliğine ise Prof. Dr. Halim Haldun Göktaş’ın ataması yapıldı.

Yukarıdaki atama kararları arasında Moritanya, Eritre ve Türkmenistan’ın da bulunduğu 4 ülkeye yeni büyükelçi atanmıştır. Bu atamalar Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılmış ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin belirli maddelerine göre gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, diğer kurumlar ve kuruluşlar için de çeşitli atamalar yapılmıştır. Sayılan atamalar arasında büyükelçilerin yanı sıra diğer yetkililer ve kurumlar da bulunmaktadır. Bu atamalar ülke içinde ve dışında önemli değişiklikleri beraberinde getirebilir.

Yorum gönder

You May Have Missed