Bitcoin’un 18 ayın en yüksek seviyesine çıkması

Bitcoin’un 18 ayın en yüksek seviyesine çıkması

Bitcoin’in yükselişi devam ediyor. Coinmarketcap’in verilerine göre, Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri son 24 saatte yüzde 3,20 artarak 1 trilyon 380 milyar doları aştı. Bitcoin’in fiyatı, finans sektörünün kripto para birimleri alanına katılımlarını artırmak istediklerine dair tekrarlanan spekülasyonların etkisiyle son 24 saatte yüzde 4’ün üzerinde yükseliş kaydetti ve 37 bin dolara yaklaştı. Bu, Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyesi oldu.

Bitcoin’in şu anki fiyatı 36 bin 843 dolardan işlem görmekte. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 990 dolardan bu yana yaklaşık yüzde 47 değer kaybetti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin spot ETF’sini onaylama spekülasyonları, profesyonel yatırımcıların kripto sektörüne yönelik talebi artırdığı bir döneme denk gelmekte. Analistler, spot ETF’nin kullanıma sunulmasını, Bitcoin’in daha fazla dağıtımına ve kabulüne yönelik önemli bir adım olarak görüyor.

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi Blackrock ile VanEck, WisdomTree, Fidelity, Bitwise ve Invesco, SEC’e Bitcoin spot ETF’si için başvurmuştu. Geopolitik gerilimlerin, kıt varlıklara olan talebi artırdığı ve Ethereum’un da son 24 saatte yüzde 1,59’dan fazla değer kazanarak 1913 dolar seviyesine çıktığı da belirtildi.

Yorum gönder

You May Have Missed