Borsa günü artışla tamamladı

Borsa günü artışla tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 8 Kasım Çarşamba gününü yükselişle kapattı. Endeks, önceki kapanışa göre 16,08 puan artarak toplam işlem hacmi 85,8 milyar lira oldu. Bankacılık endeksi yüzde 2,29 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 0,27 değer kazandı. Turizm endeksi yüzde 4,71 kazançla en çok kazandıran sektör olurken, en çok gerileyen sektör ise bankacılık sektörü oldu.

Analistler, küresel pay piyasalarında ABD Merkez Bankası yetkililerinin açıklamaları ile yön arayışının devam ettiğini belirtti. Yarın yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları, Japonya’da dış ticaret dengesi, Çin’de enflasyon, ABD’de haftalık işsizlik başvuruları gibi verilerin öne çıkacağını ifade ettiler. Ayrıca İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının da takip edileceğini bildirdiler.

Teknik açıdan BIST 100 endeksinde 8.020 seviyesinin direnç, 7.800 ve 7.750 puanın destek konumunda olduğunu kaydeden analistler, bu seviyelerin endeksin seyrinde belirleyici olabileceğini vurguladılar. Tüm bu veriler ışığında, BIST 100 endeksindeki yön arayışının devam ettiği ve belirli seviyelerin endeksin seyrini etkileyeceği öngörüldü.

Yorum gönder

You May Have Missed