Bugün doların TL karşısındaki değeri ne kadar? (13 Kasım 2023 dolar – euro fiyatları)

Bugün doların TL karşısındaki değeri ne kadar? (13 Kasım 2023 dolar – euro fiyatları)

Doların kademeli olarak yükselişini sürdürdüğü belirtiliyor. Dolar/TL bu hafta değer kazanarak 28,59’dan işlem görmekte. Euro/TL ise 30,58’den, sterlin/TL ise yüzde 0,2 yükselişle 34,9800’den satılıyor. Dolar endeksi ise dört işlem günlük yükseliş serisini cuma günü sonlandırdı ve şu anda önceki kapanışının hemen altında 105,8 seviyesinde dengelendi.

Analistler, para piyasasındaki fiyatlamalarda önemli merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizliklerin etkili olduğunu belirtiyor. Bu hafta dünya genelinde açıklanacak enflasyon verilerinin yatırımcıların odağına yerleştiğini ifade ediyor. Türkiye’nin cari işlemler hesabında eylülde 1 milyar 876 milyon dolar, altın ve enerji hariç cari işlemler hesabında da 7 milyar 118 milyon dolarlık fazla oluştu. Veri gündemi sakin olsa da İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının yatırımcıların odağında bulunmaya devam ettiğini ifade ediyorlar. Teknik açıdan dolar endeksinde 104 puan seviyesinin destek, 107 ve 108 puanın direnç konumunda olduğunu belirtiyorlar.

Bu verilerin yanı sıra NTV’nin uygulamasını indirerek gelişmelerden haberdar olabileceğiniz de belirtiliyor. Bu uygulama ile güncel haberleri takip edebilir ve finansal gelişmeleri anlık olarak öğrenebilirsiniz. Bu şekilde piyasaları ve döviz kurlarını daha yakından takip edebilirsiniz. Döviz kurlarındaki gelişmeleri sürekli olarak takip etmek ve güncel verilere göre hareket etmek önemlidir. Böylece yatırımlarınızı daha bilinçli bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

Yorum gönder

You May Have Missed