Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan, Demans Hastalığı Davasında Zafer Kazandı!

65fc5af7c6ce8987.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan, demans hastalığı nedeniyle oğlu Sedat Doğan tarafından vasi olarak atanmasıyla ilgili açtığı dava sonucunda kazanmıştır. İzzettin Doğan’ın bu davası, kamuoyunda geniş yankı uyandırmış ve sonunda mahkeme kararını vermiştir.
İzzettin Doğan, demans hastası olduğuna dair raporunun sahte olduğunu iddia ederek oğlu Sedat Doğan’ı suçlamıştır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi’nin 8 Aralık 2023 tarihli raporunda İzzettin Doğan’ın sürekli yardıma ihtiyacı olduğu ve vasi atanması gerektiği belirtilmiştir. Bu rapor sonrasında İzzettin Doğan, babası olarak vasi atanabilmesi için mahkemeye başvurmuş ve mahkeme tarafından vasi olarak atanmıştır.
İzzettin Doğan, oğlu Sedat Doğan’ın akli melekelerinin yerinde olmadığını iddia eden sahte raporu aldığı iddiasıyla oğlu ve 7 hekim hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Bu süreçte dikkat çeken davada mahkeme son kararını vermiştir. İstanbul 3. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından verilen vesayet kararı, İstanbul Bölge Mahkemesi 49. Hukuk Dairesi tarafından kaldırılmıştır.
İzzettin Doğan’ın haberi olmadan alındığı iddia edilen sahte rapora dayanarak verilen vesayet kararı, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden alınan aksine raporlarla çürütülmüştür. Bu gerekçelerle İstinaf Mahkemesi tarafından kaldırılmıştır. İzzettin Doğan’ın avukatı tarafından yapılan İstinaf başvurusu sonucunda vasi kararı kaldırılmıştır. Bu kararla birlikte, 29 Aralık 2023 tarihinden beri vasi olarak yapılan işlemler geçersiz hale gelmiştir. Yargılama sonuçlanana kadar İzzettin Doğan, kendi işlemlerini kendi yapabilecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan, Demans Hastalığı Davasında Zafer Kazandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!