CHP’de Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimleri için oy verme süreci tamamlandı

CHP’de Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimleri için oy verme süreci tamamlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimleri için oy verme işlemi tamamlandı.

Oy verme işlemi, 1366 delege tarafından yapıldı ve 23 sandıkta gerçekleştirildi. Oy verme işlemi sona erdikten sonra sandıklar kapandı ve oy sayma işlemine geçildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in anahtar listesi de delegelere dağıtıldı. Özgür Özel’in listesinde Parti Meclisi için 70 isim, Bilim, Yönetim, Kültür Platformu için 12 isim ve Yüksek Disiplin Kurulu için 15 isim yer alıyor.

Özel’in Parti Meclisi listesinde 17 milletvekili bulunuyor. Ayrıca mevcut Merkez Yönetim Kurulu’ndan Tahsin Tarhan da listede yer alıyor. Listede ayrıca eski genel başkan yardımcılarından Erdal Aksünger, eski Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse ve CHP’nin ilk başörtülü Parti Meclisi üyesi olan Sevgi Kılıç da bulunuyor.

Özgür Özel’in Bilim, Kültür Yönetim Platformu listesinde 12 isim bulunuyor ve bu isimlerden 8’i Parti Meclisi’ne girecek. Listede Fetullahçı Terör Örgütü kumpası askeri casusluk davasında yargılanan ve göreve iade edilen Tuğamiral Yankı Bağcıoğlu da yer alıyor.

Yüksek Disiplin Kurulu listesinde ise 15 isim yer alıyor. Parti Meclisi’nde 52 üye adaylar arasından seçilirken, 8 üye ise Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından belirleniyor.

Yukarıdaki veriler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı’nda gerçekleştirilen Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu seçimlerinin detaylarını içermektedir.

Yorum gönder

You May Have Missed