Corinthians Yöneticisi Brezilya Ligi’nde Hakem Tartışması Sırasında VAR Odasına Girdi

Corinthians Yöneticisi Brezilya Ligi’nde Hakem Tartışması Sırasında VAR Odasına Girdi

Brezilya Serie A’da son sıralarda yer alan Corinthians takımı, Gremio deplasmanına konuk oldu. Mücadele ilk dakikalarda yaşanan bir kırmızı kartın ardından gerilimli anların yaşanmasına sebep oldu. Bruno Mendez’in kırmızı kart görmesi sonucu 10 kişi kalan Corinthians’un yetkilisi Alessandro Nunes, hakem kararlarına itiraz etmek için VAR odasını bastı. Ancak güvenlik güçlerinin müdahalesiyle VAR odasına girmelerine izin verilmedi ve takımın yöneticileri hakemler odasına alınmadı.

Her iki takımın da 10 kişi kaldığı maç, Corinthians’un 1-0 üstünlüğüyle sona erdi. Bu sonuçla birlikte Corinthians, küme düşme potasından uzaklaşma yolunda 3 puan daha kazandı. Maçtaki gerilimli anlar, ilk yarının ilk altı dakikasında yaşandı. Matheus Bidu’nun düşmesi neticesinde tartışmalı bir pozisyon yaşandı ve bu pozisyon penaltı ve kırmızı kart itirazlarına sebep oldu.

Öte yandan, karşılaşma sırasında yaşanan olaylar Twitter’da da geniş yankı uyandırdı. Bir video paylaşımında, Corinthians’un futbol direktörünün VAR odasına yönelerek karşılaşmada yaşanan pozisyonlarla ilgili hakemlere itiraz ettiği görüldü. Bu durum, maçın içindeki gerilimi ve karşılaşmanın önemini göstermesi açısından dikkat çekici oldu. Karşılaşmanın ardından yaşanan bu olay, maçın sadece saha içinde değil, saha dışında da büyük bir ilginin odağı olduğunu gösterdi.

Yorum gönder

You May Have Missed