DEM Partili Eş Genel Başkan Tülay Hatimoğulları Teröristlere Selam Çakarak Skandal Konuşma Yaptı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları Oruç, partisinin aday tanıtım toplantısında ölen kadın teröristlere selam gönderdi. Oruç, “Sakinelere, Hevrin Haleflere binlerce kez selam olsun” dedi. Toplantıda konuşan Oruç, “Dünyanın dört bir yanında ‘biat etmiyoruz, itaat etmiyoruz, mücadele ediyoruz’ diyen bütün kadınlara selam olsun. Selam olsun Clara Zetkinlere, Rosa Luxemburglara, Behice Boranlara, Şirin Tekelilere, Sakinelere, Sevelere, Hevrin Heleflere. Binlerce kez selam olsun onlara. Buradan onlara sözümüz olsun ki 31 Mart seçimlerinde başta kadın eş başkan adayları olmak üzere belediyeleri tek tek kazanarak, kayyımları tek tek göndererek, kayyımcı zihniyetle tek tek hesaplaşarak, demokratik ekolojik bir belediyecilik anlayışı ile kadın özgürlükçü bir yerel yönetim anlayışıyla yerelden demokrasiyi güçlendirmeye söz veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Yerel seçimlere iki aylık bir süre kala CHP, PKK’nın siyasi kolu DEM ile yerelde ittifak için safları sıkı tutuyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’nun izinden giderek PKK partisi DEM ile yakın temas halinde olmaktan geri durmuyor. İttifak görüşmeleri sürerken DEM Parti bir taraftan da adaylarını açıklıyor. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) bugün Diyarbakır’da düzenlediği toplantıyla partinin kadın adaylarını tanıttı. Bir otelde düzenlenen törene DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, DEM Parti kadın milletvekilleri, kadın adaylar ve partililer katıldı.

Ayrıca toplantıda konuşma yapan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, terörün arka bahçesi konumunda yer alan DEM Parti bir kez daha terörün arkasına sığındı. Oruç yaptığı konuşmada öldürülen kadın teröristlere selam çaktı. Oruç, “Sakinelere, Hevrin Haleflere binlerce kez selam olsun” ifadelerini kullandı. Tepki çeken konuşmasında ayrıca “Dünyanın dört bir yanında ‘biat etmiyoruz, itaat etmiyoruz, mücadele ediyoruz’ diyen bütün kadınlara selam olsun. Selam olsun Clara Zetkinlere, Rosa Luxemburglara, Behice Boranlara, Şirin Tekelilere, Sakinelere, Sevelere, Hevrin Heleflere. Binlerce kez selam olsun onlara. Buradan onlara sözümüz olsun ki 31 Mart seçimlerinde başta kadın eş başkan adayları olmak üzere belediyeleri tek tek kazanarak, kayyımları tek tek göndererek, kayyımcı zihniyetle tek tek hesaplaşarak, demokratik ekolojik bir belediyecilik anlayışı ile kadın özgürlükçü bir yerel yönetim anlayışıyla yerelden demokrasiyi güçlendirmeye söz veriyoruz.” sözlerine yer verdi. Bu konuşma sosyal medyada büyük tartışma yarattı.

DEM Parti’nin Oruç’un bu sözlerine karşı sessiz kalması ise eleştirilere neden oldu. Sosyal medyada özellikle kadın kullanıcılar, terör örgütlerine yapılan övgü ve selamlara karşı tepki gösterdi. Bu tür konuşmaların terör örgütlerini cesaretlendirdiği yönünde olan eleştiriler sosyal medyada sıkça dile getirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DEM Partili Eş Genel Başkan Tülay Hatimoğulları Teröristlere Selam Çakarak Skandal Konuşma Yaptı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!