Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Açıkladı: Kura Müdahale Edilecek İddiası Gerçeği Yansıtmıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, X hesabından yaptığı paylaşımda, bazı basın ve yayın organlarında çıkan “Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV’de artış olacak” şeklindeki iddiaların doğru olmadığını duyurdu. Merkez, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in basına kapalı bir toplantıda, oda ve borsa başkanları ile iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiğini belirtti. Toplantıda Bakan Şimşek’in kura müdahale edileceği ya da ÖTV ve KDV’de artış olacağı yönündeki iddiaların asılsız olduğu açıklandı. Paylaşımda, yetkili kişi ve kurumların resmi açıklamaları dışındaki spekülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin paylaşımında, kamuoyunda yanlış anlaşılmaya yol açabilecek iddiaların asılsız olduğuna dikkat çekildi. Merkez, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katıldığı toplantıda kura müdahale edileceği ve vergilerde artış olacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Bu iddiaların doğru olmadığı ve yetkili kişi ve kurumların resmi açıklamalarının dışındaki haberlere inanılmaması gerektiği ifade edildi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, basın ve yayın organlarında çıkan iddiaların gerçeği yansıtmadığı açıklandı. Merkez, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in iş dünyası temsilcileri ile katıldığı toplantıda kura müdahale edileceği ve vergilerde artış olacağı yönündeki haberlerin yanıltıcı olduğunu belirtti. Toplantıda, Bakan Şimşek’in böyle bir açıklama yapmadığı ve iddiaların spekülatif olduğu vurgulandı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bu tür haberlere itibar edilmemesi gerektiğini paylaşımında hatırlattı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin açıklamasında, kamuoyunu yanıltıcı haberlere karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı. Merkez, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katıldığı toplantıda kura müdahale edileceği ve vergilerde artış olacağı yönündeki haberlerin doğru olmadığını duyurdu. Toplantıda, Bakan Şimşek’in bu şekilde bir açıklama yapmadığı ve söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, resmi makamların açıklamaları dışındaki haberlere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Açıkladı: Kura Müdahale Edilecek İddiası Gerçeği Yansıtmıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!