Djokovic, Sezonu 8. Kez Dünya 1 Numarası Olarak Bitirmeyi Garantiledi

Djokovic, Sezonu 8. Kez Dünya 1 Numarası Olarak Bitirmeyi Garantiledi

2023 sezonunu dünya 1 numarası olarak tamamlamayı garantileyen tenis efsanesi Novak Djokovic, ATP Finalleri’nde Holger Rune’yi 3 sette yenerek zaferini kutladı. 36 yaşındaki tenisçi, bu zaferle birlikte sekizinci kez sezonu 1 numarada tamamlayarak rekorunu geliştirmiş oldu. Djokovic, kazandığı 4 Grand Slam’ten 3’üyle tarihi bir başarıya imza atarak unutulmaz bir yılı geride bıraktı. Ancak, Wimbledon finalinde Carlos Alcaraz’a kaybetmesi küçük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Djokovic, sezonu 1 numarada tamamlayarak tarihi bir başarıya imza attı. Covid-19 aşısı olmadığı için Avustralya Açık’a kabul edilmeyen ve 1 yıl sonra tahtına dönen Djokovic, bu sezon Grand Slam şampiyonluğu sayısını 24’e çıkartıp, Rafael Nadal ile arasındaki farkı açtı. 2023 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Djokovic, kupasını kaldırırken duygusal anlar yaşadı. Tenisteki her sporcunun rüyasını gerçekleştirdiğini belirten Djokovic, zorlu geçen sezonu kupayla kutsamak için sabırsızlandığını söyledi. Korttaki başarılarının perde arkasında olduğu kadar ekibine teşekkür ederek, uzun yolda her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Djokovic’in sezonu 1 numarada tamamlayarak rekorunu geliştirmesi tenis kariyerinde unutulmaz bir yere sahip olacak. 36 yaşındaki efsane tenisçi, sezonun zorlu geçtiği zamanlarda da gösterdiği performansla tarihe adını altın harflerle yazdırdı.

Yorum gönder

You May Have Missed