Doğuştan engelli olan yüzücü Melisa Şahin, 4 yılda 60 madalya elde etti.

Doğuştan engelli olan yüzücü Melisa Şahin, 4 yılda 60 madalya elde etti.

Kayseri’de yaşayan 14 yaşındaki Melisa Şahin, doğuştan sol diz kapağından aşağısı olmadığı halde yüzme alanında büyük başarılar elde etmiştir. Şahin, son 4 yıl içerisinde katıldığı yarışmalarda toplamda 60 madalya kazanmıştır. Bu başarılarıyla dikkat çeken genç yüzücü, engeline rağmen hedefinin 2028 olimpiyatlarına katılmak olduğunu belirtmiştir.

Melisa Şahin’in Kayseri’de yaşadığı ve sol diz kapağından aşağısında herhangi bir bacağının olmadığı bilinmektedir. Bu duruma rağmen, genç yüzücü yüzme alanında gösterdiği performansla dikkat çekmiş ve başarılar elde etmiştir. 4 yıl içerisinde katıldığı yarışmalarda 60 madalya kazanan Şahin, engeline rağmen hedeflerinin peşinden gitmektedir.

Genç yüzücü, 2028 olimpiyatlarına katılmayı hedeflediğini belirtmiştir. Engeli onun kararlılığını ve azmini kırmamış, tam aksine daha büyük hedeflere yönelmesine neden olmuştur. Melisa Şahin’in bu hedefiyle olimpiyatları temsil etmek için çalışmalarına devam ettiği bilinmektedir.

Melisa Şahin’in yüzme alanında elde ettiği başarılar, onun engeline rağmen azmini ve kararlılığını ortaya koymaktadır. Genç yüzücünün 4 yıl içerisinde 60 madalya kazanması, onun yeteneklerinin yanı sıra disiplinli çalışma alışkanlıklarına da sahip olduğunu göstermektedir. Bu başarılar, Melisa Şahin’in olimpiyat hedefine ulaşmak için ne kadar kararlı olduğunu da göstermektedir.

Yorum gönder

You May Have Missed