El-İttihad, Nuno Espirito Santo’ya fatura kesiyor

El-İttihad, Nuno Espirito Santo’ya fatura kesiyor

Suudi Arabistan’ın El-İttihad takımı, teknik direktörü Nuno Espirito Santo ile yollarını ayırdı. Kulüpten yapılan açıklamada, Portekizli çalıştırıcı ile 2024’e kadar olan sözleşmesinin sonlandırılmasına son dönemde alınan kötü sonuçların kapsamlı değerlendirmesinin ardından alındığı ifade edildi. Nuno Espirito Santo, kariyerine Rio Ave’de başlamış ve sonrasında Valencia, Porto, Wolverhampton ve Tottenham’ı çalıştırmıştı. Takımın yardımcı antrenörü Hassan Khalifa ise, yeni teknik direktör atanana kadar takımın başında yer alacak.

El-İttihad, Suudi Arabistan 1. Futbol Ligi’nde 12. haftanın ardından, 32 puanlı lider Al-Hilal’in 11 puan gerisinde 6. sırada yer alıyor. Nuno Espirito Santo’nun ayrılışıyla ilgili kulübün resmi açıklamasında, takımın son dönemde kötü performans göstermesinin etkili olduğu belirtilmiştir. Espirito Santo’nun sözleşmesinin 2024’e kadar devam etmesine rağmen, alınan sonuçlar nedeniyle sözleşmenin feshedildiği ifade edilmiştir.

Nuno Espirito Santo’nun ayrılışı El-İttihad takımı için yeni bir teknik direktör arayışını başlattı. Kulübün yardımcı antrenörü Hassan Khalifa, yeni teknik direktör atanana kadar takımın başında yer alacak. El-İttihad takımı, Al-Hilal’in 11 puan gerisinde 6. sırada yer almasına rağmen, yeni teknik direktörün atanmasıyla birlikte performanslarını arttırmayı hedefliyor. El-İttihad takımı, Nuno Espirito Santo’nun ayrılışının ardından, yeni bir teknik direktör ile başarılarını tekrar yakalamayı planlıyor.

Nuno Espirito Santo’nun kariyeri Rio Ave’de başlamış ve daha sonra Valencia, Porto, Wolverhampton ve Tottenham gibi önemli kulüplerde çalışmıştır. Ancak El-İttihad takımı ile olan sözleşmesi beklenmedik şekilde sonlandırılmıştır. Takımın 1. Futbol Ligi’nde lider Al-Hilal’in gerisinde 6. sırada yer alması, Espirito Santo’nun ayrılışının ardındaki kötü performansın etkisini göstermektedir. El-İttihad takımının yeni teknik direktör arayışı, futbol camiasında merakla beklenmektedir.

Yorum gönder

You May Have Missed