Elon Musk’ın Antisemitizme Karşı Beyaz Saray’dan Gelen Kınaması

Elon Musk’ın Antisemitizme Karşı Beyaz Saray’dan Gelen Kınaması

Beyaz Saray, Tesla, SpaceX ve X’in sahibi Elon Musk’ın sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımlara karşı bir tepki gösterdi. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Andrew Bates, Musk’ın paylaşımlarını “Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin iğrenç şekilde teşvik edilmesi” olarak nitelendirdi. Bates, gazetecilere yaptığı açıklamada, Musk’ın bir kullanıcının Yahudi karşıtı bir paylaşımına olumlu yorum yaparak “Yahudi karşıtlığını teşvik etmekle” suçladı. Bates, insanları nefrete karşı bir araya getirmenin herkesin sorumluluğu olduğunu belirterek, “Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin iğrenç şekilde teşvik edilmesini en güçlü ifadelerle kınıyoruz ve kınamaya devam edeceğiz.” dedi.

Musk’ın ayrıca Filistin destekçilerinin kullandığı bazı sloganların “soykırım iması” yaptığını belirterek, bu sloganları kullananların hesaplarının askıya alınabileceğini ifade ettiği belirtildi. Bates’in açıklamaları, New York Times’ın haberine göre, Musk’ın X üzerinden yaptığı paylaşımlara yönelik bir tepkiydi. Bates, Musk’ı Yahudi karşıtlığını teşvik etmekle suçlarken, insanları nefrete karşı bir araya getirmenin herkesin sorumluluğu olduğunu belirtti. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı, Musk’ın söz konusu paylaşımlarıyla ilgili kınama mesajını güçlü bir şekilde iletti.

Bates’ın açıklamalarında, Beyaz Saray’ın Elon Musk’ın paylaşımlarına karşı net bir duruş sergilediği görülüyor. Musk’ın sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı tarafından yapılan açıklamada, Musk’ın Yahudi karşıtlığını teşvik etmekle suçlandı. Bates, insanları nefrete karşı bir araya getirmenin herkesin sorumluluğu olduğunu belirterek, paylaşımlara karşı güçlü bir tepki gösterdi. Musk’ın ayrıca Filistin destekçilerinin kullanmış olduğu sloganlara ilişkin yaptığı paylaşımların da tepki çektiği belirtildi. Bates’in açıklamaları, Beyaz Saray’ın Musk’ın paylaşımlarına karşı net bir tavır aldığını gösteriyor.

Yorum gönder

You May Have Missed