Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na mutfakla ilgili mesaj verdi.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na mutfakla ilgili mesaj verdi.

CHP Genel Başkanlığı görevini kaybettikten sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da bir ofis açacağı duyuruldu. Kılıçdaroğlu’nun ofis açma kararı sonrasında AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yönelik esprili bir gönderme yaptı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun ofis açtığını belirterek, “İnşallah mutfağı da unutmamıştır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı görevini kaybetmesiyle birlikte partide kaos yaşanmış, ancak kurultay süreciyle sona ermiştir. Kılıçdaroğlu’nun 13,5 yıllık başkanlık dönemi son bulmuştur ve bundan sonraki süreçte ne yapacağı merak konusu olmuştur. Kılıçdaroğlu’nun Ankara ve İstanbul’da ofisler açacağı ve bu ofisler aracılığıyla CHP’ye üst akıl olarak görüşlerini iletip parti içinde denge sağlamayı amaçladığı belirtilmiştir.

CHP Genel Başkanlığı görevini kaybettikten sonra ofis açma kararı alan Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan mutfak göndermesi gelmiştir. Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Ofis açmış sanırım, inşallah mutfağı da unutmamıştır” ifadeleriyle Kılıçdaroğlu’na gönderme yapmıştır.

Erdoğan, konuşmasında Kılıçdaroğlu’na yönelik daha sert ifadeler de kullanarak “5-6 ay öncesine kadar yere göğe sığdıramıyorlardı. Kimin kime ihanet ettiği bizim meselemiz değildir. Cumhurbaşkanı adaylarını günah keçisi ilan etmelerindeki çelişki de bizi ilgilendirmez” şeklinde konuşmuştur.

Tartışma, Kılıçdaroğlu’nun partisine üst akıl olarak hizmet etmek için ofisler açacağı haberinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın espri yoluyla Kılıçdaroğlu’na yaptığı mutfak göndermesiyle devam etmiş ve sert bir üslupla devam etmiştir.

Yorum gönder

You May Have Missed