Erdoğan ve Scholz, 17 Kasım’da bir araya gelecek

Erdoğan ve Scholz, 17 Kasım’da bir araya gelecek

Almanya Hükümet Sözcü Yardımcısı Christiane Hoffmann, Başbakan Olaf Scholz’un 17 Kasım Cuma günü Berlin’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceğini duyurdu. Hoffmann ayrıca, görüşmenin ana gündem maddesinin Orta Doğu olduğunu belirtirken, NATO ve göç konularının da ele alınacağını ifade etti. Görüşme sonrasında Erdoğan’ın, 18 Kasım Cumartesi günü Berlin’de Türk toplumunun temsilcileri ile bir araya gelmesi planlanıyor.

Başbakan Olaf Scholz’un 17 Kasım Cuma günü, Almanya’nın başkenti Berlin’de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği açıklandı. Görüşmenin ana gündem maddesinin Orta Doğu olduğu ve NATO ile göç konularının da ele alınacağı belirtildi. Görüşme sonrasında Erdoğan, Berlin’de Türk toplumunun temsilcileri ile bir araya gelmeyi planlıyor.

Görüşme, Almanya Hükümet Sözcü Yardımcısı Christiane Hoffmann tarafından duyuruldu. Hoffmann, ayrıca Erdoğan’ın, 18 Kasım Cumartesi günü Berlin’de Türk toplumunun temsilcileri ile bir araya gelmesinin planlandığını da belirtti. Görüşmede, Orta Doğu başta olmak üzere NATO ve göç konularının ele alınacağı ve Erdoğan’ın ardından basın toplantısı düzenleyeceği ifade edildi.

Erdoğan’ın Almanya ziyaretiyle ilgili olarak, Almanya Hükümet Sözcü Yardımcısı Christiane Hoffmann tarafından yapılan açıklamada, Başbakan Olaf Scholz’un 17 Kasım Cuma günü Berlin’de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği bildirildi. Hoffmann ayrıca, görüşmenin ana gündem maddesinin Orta Doğu olduğunu ve NATO ile göç konularının da ele alınacağını ifade etti. Görüşme sonrasında Erdoğan’ın, 18 Kasım Cumartesi günü Berlin’de Türk toplumunun temsilcileri ile bir araya gelmesi planlanıyor.

Yorum gönder

You May Have Missed