Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan Savaş Uyarısı: Karabağ’a Sarılmaya Devam Edersek Savaş Kaçınılmaz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkesine yönelik yapılan eleştirilere cevap verdi. Paşinyan, Ermenistan Anayasası ve Bağımsızlık Bildirgesi’nin gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, Karabağ’ın Ermenistan ile birleşme politikasından vazgeçmemeleri halinde yeni bir savaşın çıkabileceği uyarısında bulundu. Paşinyan ayrıca, Ermenistan’ı barışa ulaştıracak politikalar izlemenin, bağımsızlık bildirgesindeki unsurlara uygun olarak hareket etmenin önemli olduğunu belirtti.

Paşinyan, Ermenistan’ın bağımsızlık bildirgesinin özünde yer alan tarihî adalet, Ermeni halkının arzuları ve Karabağ’ın Ermenistan’la birleşme kararı noktalarına odaklanarak, Ermenistan’ın politikalarını şekillendirmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, başbakan Türkiye ve Azerbaycan’ın Ermenistan’la ilgili konulardaki algılarına dikkat çekerek, bunun Ermenistan’ın politikalarının temelini oluşturan mesajlarla bağlantılı olabileceğini dile getirdi.

Paşinyan, Ermenistan’da bağımsızlık bildirgesi ve Anayasanın gözden geçirilmesine yönelik eleştirilere de cevap verdi. Başbakan, bildirgenin asla Azerbaycan’ın talepleri doğrultusunda değil, tarihi adalet ve Ermeni halkının arzularına uygun olarak şekillendirilmesi gerektiğini vurgulayan Paşinyan, bu konuda atılacak adımların ülkenin güçlenmesine ve savunma politikalarının daha etkili bir şekilde uygulanmasına olanak sağlayacağını belirtti.

Ermenistan’ın ekonomik büyümesine de değinen Paşinyan, ülkenin ordusunun modernizasyonu için ciddi kaynaklar harcadığını ve ülkenin savunma kapasitesini geliştirdiğini belirtti. Ayrıca başbakan, Ermenistan yönetiminin kendisi için öncelikli olanın halkının güvenliği olduğunu ve bu doğrultuda adımlar atılması gerektiğini ifade etti.

Son olarak, Paşinyan, Ermenistan’ın öncelikli olarak kendisine yönelik saldırıların sebebini anlaması gerektiğini söyleyerek, ülkenin dış saldırılara karşı kendisini savunmasının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, ülkedeki farklı grupların uluslararası politikalarla ilgili farklı yaklaşımları olduğunu belirterek, Ermenistan’ın uluslararası arenadaki durumunu gözden geçirmesi gerektiğini dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan Savaş Uyarısı: Karabağ’a Sarılmaya Devam Edersek Savaş Kaçınılmaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!