Fatih Erbakan: Müslüman ülkeler Filistin’e sadece yardım gönderiyor

Fatih Erbakan: Müslüman ülkeler Filistin’e sadece yardım gönderiyor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Anadolu Buluşmaları kapsamında Giresun’da vatandaşlarla bir araya geldi. Giresun’un Espiye ilçesinde parti binası açılışıyla başlayan Erbakan, cuma namazının ardından Giresun merkeze hareket etti. Giresun İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Erbakan, il teşkilatlarında görev alan il ve ilçe başkanlarıyla tüm partililere teşekkür etti. Erbakan, Yeniden Refah Partisi olarak kuruldukları günden bu yana sahada “sadece seçim zamanı değil, geçim zamanı da” esnaf ve halkla buluştuklarını vurgulayarak yapılan çalışmaların ve partilerine gösterilen ilginin memnuniyetini dile getirdi.

Ayrıca, konuşmasında İsrail’in Filistin’e saldırılarını eleştirerek, Gazze’deki şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek İsrail terörünü lanetledi. Erbakan, bu olayların milli görüşün haklılığını ortaya koyduğunu ve 40-50 sene önce liderleri tarafından dünya siyonizmine dikkat çekildiğini ifade etti.

Erbakan ayrıca, Avrupa ülkelerinin İsrail’e dolaylı destek verdiğini ve Amerika’nın da İslam aleminin dostu olmadığını vurguladı. Tüm Müslüman ülkelerin iki milyarlık bir güç olduğunu hatırlatarak, Filistin’e yapılan yardımların yetersiz olduğunu ve 57 Müslüman ülkenin ortak hareket ederek Batı dünyasını boykot etmesi gerektiğini belirtti.

Erbakan, ayrıca, Amerika’nın İsrail’e verdiği desteğe karşı Adana İncirlik ve Malatya Kürecik üslerinin de kapatılması gerektiğini belirterek tüm Müslüman ülkeleri caydırıcı adımlar atmaya çağırdı. Ayrıca, İslam Birliği’nin kurularak D60’ın hayata geçmesinin önemine dikkat çekerek Bugün Gazze’de yaşananların yarın diğer İslam ülkelerinde de yaşanabileceğini söyleyerek bunların önlenmesi için adım atılması gerektiğini ifade etti.

Erbakan, aynı gün Giresun’da partililerle sohbet ettikten sonra Gazi Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek programını tamamladı. Yeniden Refah Partisi’nin ‘Anadolu Buluşmaları’ programını yarın Ordu’da sürdürecek. Bu bilgiler İHA tarafından sunulmuştur.

Yorum gönder

You May Have Missed