Formula 1’de Rögar Kapağı Sorunu Oluştu

Formula 1’de Rögar Kapağı Sorunu Oluştu

Las Vegas, 40 yıl aradan sonra Formula 1’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ancak Las Vegas Grand Prix’sinin ilk antrenman seansında yaşananlar sıkıntılı bir başlangıca neden oldu. Ferrari pilotu Carlos Sainz, pist üstündeki bir rögar kapağının üzerinden geçerken aracı hasar aldı. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından ikinci antrenman seansının ertelendiği duyuruldu. Ferrari takımı, yaşanan hasarın çok büyük olduğunu belirterek bu durumun Formula 1 adına utanç verici olduğunu vurguladı.

Sezonun 22. yarışının gerçekleşeceği Las Vegas, Formula 1’e 40 yılın ardından ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu. Ancak Las Vegas Grand Prix’sinin ilk antrenman seansı Ferrari pilotu Carlos Sainz’in aracının hasar almasıyla sıkıntılı bir başlangıca sahne oldu. Sainz, pist üstündeki bir rögar kapağının üzerinden geçerken aracında hasar oluştu. Bu durumun ardından Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) ikinci antrenman seansının ertelendiğini duyurdu.

Ferrari takım patronu Frederic Vasseur, yaşanan durumun Formula 1 adına utanç verici olduğunu belirtti. Sainz’in aracının motor ve güç ünitesinde ciddi hasar oluştuğunu ve ikinci antrenman seansına katılamayacaklarını açıkladı. Vasseur, bu durumun kişisel ve maddi anlamda büyük bir kayıp olduğunu ifade ederek Formula 1 için kabul edilemez olduğunu belirtti.

Yaşananlar sonrası Formula 1’e geri dönen Las Vegas, sezonun 22. yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu. Ancak Ferrari pilotu Carlos Sainz’in aracının pist üstündeki bir rögar kapağının üzerinden geçerken hasar almasıyla sıkıntılı bir başlangıç yaşandı. Bunun üzerine Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), ikinci antrenman seansının ertelendiğini duyurdu. Ferrari takımından yapılan açıklamada hasarın çok büyük olduğu ve bu durumun Formula 1 adına utanç verici olduğu vurgulandı.

Yorum gönder

You May Have Missed