Gazze’de Gıda Krizi Derinleşiyor: Birleşmiş Milletler Uyarıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşmiş Milletler’in (BM) İşgal Altındaki Filistin Toprakları için Geçici İnsani Koordinatörü James McGoldrick, Gazze’nin kuzeyindeki durumu değerlendirdi. Hijyen ve sağlık koşulları ile gıda eksikliği, toplumun en kırılgan kesimini etkilemektedir. McGoldrick’e göre, bu bölgelerde gıda krizinin büyümesi beklenmektedir.

McGoldrick, Gazze Sağlık Bakanlığı verilerine göre açlıktan ölen kişi sayısının 20 olduğunu belirtti. Aralarında sadece 14 günlük bir bebeğin de bulunduğu ölümleri takip ettiğini ifade eden McGoldrick, bu durumun açlıktan kaynaklandığını vurguladı. Gıda krizine dikkat çeken UNICEF ve diğer BM örgütlerinin raporlarını da referans gösteren McGoldrick, ölümlerin engellenebileceğini söyledi.

McGoldrick’a yöneltilen sorular arasında, Gazze’deki insanların ramazan ve bayram kutlamalarıyla ilgili durum da vardı. McGoldrick, yaşanan koşulların bu özel günlerin düzgün bir şekilde kutlanmasını engellediğini belirtti. Gazze’deki yaşam koşullarının kritik olduğunu söyleyen McGoldrick, insani yardımların artırılması gerektiğini dile getirdi.

Gazze’nin kuzeyinde açlığın büyük boyutlara ulaştığını vurgulayan McGoldrick, kronik hastalıkların yaygınlaştığını, sağlık sistemine olan güvenin kaybolduğunu ve temiz su eksikliğinin büyük bir sorun olduğunu belirtti. Ancak yardım tırlarının yetersiz kaldığını ve havadan yapılan yardımların da sorunlu olduğunu belirtti.

Havadan atılan yardımların yetersiz olduğunu ifade eden McGoldrick, bu şekilde karşılanan ihtiyaçların az olduğunu belirtti. Ayrıca havadan atılan yardımların denize düşebildiğini ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşamadığını belirtti. McGoldrick, yardımların kara yoluyla iletilmesi gerektiğini vurgulayarak, Gazze’deki krizin çözümü için acil önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gazze’de Gıda Krizi Derinleşiyor: Birleşmiş Milletler Uyarıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!