Gazze’li genç, Erdoğan’ı şaşırtan CZN Burak’a olan talebiyle gündemde

Gazze’li genç, Erdoğan’ı şaşırtan CZN Burak’a olan talebiyle gündemde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze’den Ankara’ya getirilen hastaları ziyaret etti. Gazze’de İsrail’in gerçekleştirdiği katliamın 41 gün sonunda dahi durmadığı ve tüm dünyadan tepki çekmesine rağmen masumların öldürülmesine devam ettiği belirtiliyor. Gazze’deki yıkılmış durum ve binlerce can kaybı hakkında bilgi aktarılırken, Türkiye’nin büyük yardımlarda bulunduğu belirtiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze’deki kanser hastalarının tedavi edilmek üzere Türkiye’ye getirilmesi konularını görüşmek üzere Mısır’ın başkenti Kahire’ye gitti. 27 hasta ambulans uçakla Esenboğa Havalimanı’na getirilerek, daha sonra Bilkent Şehir Hastanesi’ne nakledildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastaların tedavisi devam eden 27 Gazzeli kanser hastasını ziyaret etti. Burada yaşanan bir diyalogda, tedavi altındaki bir çocuğun, CZN Burak ile yemek yapmak istediğini belirtmesi gülümseten anlara neden oldu. Çocuğun arzusunu dile getirmesi dikkat çekerken, çocuğun dileğinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda bir bilgi paylaşılmamış.

Yorum gönder

You May Have Missed