Hakkari’de büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi

Hakkari’de büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi

Hakkari’de gerçekleşen terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda, güvenlik güçleri tarafından çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, operasyonda 1 adet Doçka uçaksavar, 550 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, 1 adet savunma tipi el bombası, 112 adet battaniye, 5 adet akü, 7 adet piknik tüpü, 4 adet mutfak tüpü, 50 çift ayakkabı, 7 jelikan mazot, 8 adet hilti ucu, 1 adet fırın, 1 adet mutfak ocağı, 6 adet güç kaynağı, 2 adet tol EYP anahtar sistemi, örgütsel doküman, elektrik malzemesi ve kadın hijyen malzemesi ele geçirildi.

Operasyonun gerçekleştiği tarih ve mekan bilgileri net olmamakla birlikte, Hakkari Valiliği’nin açıklamasına göre, ilgili operasyonun Jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirildiği aktarıldı. Haber kaynağı, İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından sağlanmıştır.

Yurt içerisinde ve yurt dışında olan terörle mücadelelerin devam ettiği bilgisi de haberde yer almakta. Güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonda ele geçirilen silah ve mühimmatların terör örgütü PKK’ya ait olduğu belirtilmiştir.

Operasyonda ele geçirilen malzemeler arasında silah ve mühimmatların yanı sıra, örgütsel doküman, kadın hijyen malzemeleri ve mutfak ekipmanları da bulunduğu aktarıldı.

Haberin görselinde operasyon sonucunda ele geçirilen silah ve mühimmatlar sergilenmiştir. Ayrıca haberde, operasyonun ilgili mekanda gerçekleştirildiği ve detaylarının Hakkari Valiliği tarafından duyurulduğu ifade edilmiştir. Opsayonun sonucunda ele geçirilen malzemelerin, terör örgütü PKK’ya ait olduğu ve güvenlik güçlerinin başarılı operasyon gerçekleştirdiği habere yansımıştır.

Yorum gönder

You May Have Missed