Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’ı Tebrik Etti: ‘Güvenimiz Tamdır!’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan’ın atanmasının ardından sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. Eski TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın kişisel nedenlerden dolayı istifasının ardından, Fatih Karahan Merkez Bankası Başkanlığına atandı. Bu atamanın ardından Bakan Şimşek, Karahan ve ekibine tam güvendiklerini belirten bir açıklama yaptı. Ayrıca, ekonomi programlarını kurumlararası eşgüdüm içinde kararlı bir şekilde uygulama sözü verdi. Ekonomik istikrar için çalışacaklarını ve yapısal reformlarla kazanımlarını kalıcı hale getireceklerini de vurguladı.

Bu değişikliklerin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan’ın atanmasını sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım ile kutladı. Eski başkanın istifasının ardından Karahan’ın atanmasıyla birlikte göreve başlayan Bakan Şimşek, ona ve ekibine tam desteklerini verdiklerini belirtti. Ayrıca, ekonomi programlarını kurumlararası eşgüdüm içinde kararlı bir şekilde uygulama ve ekonomik istikrarı sağlama sözü verdi. Mali disiplin ile dezenflasyon sürecine destek olurken, yapısal reformlarla program kazanımlarının kalıcı hale gelmesine katkıda bulunacaklarını da açıkladı.

TCMB’nin eski başkanının istifasının ardından yerine Fatih Karahan’ın atanmasına ilişkin, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın yaptığı başkan değişikliğine ilişkin bir açıklama yapıldı. Eski başkanın istifasının ardından Karahan’ın atanmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ona ve ekibine güvendiklerini belirten bir mesaj yayınladı. Kuurumlararası eşgüdüm içinde ekonomi programlarını kararlılıkla uygulayacaklarını ifade ederken, aynı zamanda ekonomik istikrarı sağlama ve yapısal reformlarla program kazanımlarının kalıcı hale gelmesi için çalışacaklarını da vurguladı. Bu değişikliklerin ardından Karahan ve ekibine tam destek sözü verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’ı Tebrik Etti: ‘Güvenimiz Tamdır!’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!