İLK KEZ EVLENENLERE Mİ VERİLECEK?

İLK KEZ EVLENENLERE Mİ VERİLECEK?

AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, evliliklerin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesi ve gençlerin ekonomik anlamda desteklenmesini amaçladıklarını belirtti. Bu amaçla, Aile ve Gençlik Fonu’nun kurulması önemli bir adım olacak ve ülkenin doğal kaynaklarından ayrılacak kaynaklarla fon oluşturulacak. Aileyi güçlendirecek projelerin de sisteme dahil edilmesiyle kapsam daha da genişleyecektir.

Basına yansıyan bir soru üzerine, bu fonun ilk evliliğini yapanlara mı verileceği soruldu. Leyla Şahin Usta, bu konuda belirli bir sınırlamanın olmayacağını ve projenin ilin, bölgenin ve gençlerin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebileceğini belirtti. Deprem bölgeleriyle başlanacak olan projede, ikinci evliliklerin de değerlendirilebileceğini ifade etti. Şartların tamamen ilin ve bölgenin ihtiyaçları ve projenin şartlarına uygun olarak değiştirilebileceğini ve sınırların genişletilebileceğini söyledi.

Leyla Şahin Usta, birinci hedeflerinin pilot illerde evlilik noktasında ihtiyaçları olan gençlere maddi destek sağlamak olduğunu vurguladı. Fonun kaynakları arttıkça, gençlerin girişimlerine ve gelişimlerine de destek vermeyi hedeflediklerini belirtti. Bu sayede, gençlerin hem evliliklerinin daha sağlam temellere oturmasını sağlamak hem de ekonomik anlamda desteklenerek geleceğe daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Yorum gönder

You May Have Missed