İngiltere’de 300 bin kişi barış yürüyüşü düzenledi

İngiltere’de 300 bin kişi barış yürüyüşü düzenledi

Londra’da, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik artan saldırılarına karşı 300 bin kişilik bir yürüyüş gerçekleşti. 36 gün boyunca devam eden yoğun bombardıman, dünya genelindeki Filistin destekçileri tarafından protesto edilmekte. İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşen protesto, Filistin destekçilerinin, ABD büyükelçiliğine proteste yürüyüşüyle son buldu. “Gazze’yi bombalamayı bırakın” ve “Acil ateşkes” sloganları ile bir araya gelen göstericiler, “Aksa’dan ellerinizi çekin” ve “Çocukları bombalamak meşru müdafaa değil” pankartlarıyla İsrail ve ABD’ye tepki gösterdi. Bu tepkiler, Filistin’e destek gösterilerinin dünya çapında yapıldığını gösteriyor.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun bombardımanı, dünya genelinde Filistin destekçilerinin tepkisine neden oldu. Bu katliamın durmasını isteyen binlerce kişi, İngiltere’nin başkenti Londra’da bir araya geldi. Hyde Park’ta gerçekleşen toplantıya 300 bin Filistin destekçisi katıldı. Göstericiler, ABD büyükelçiliğine yaklaşık 5 km uzaklıktaki bir alana yürüdü. Burada, “Gazze’yi bombalamayı bırakın” ve “Acil ateşkes” sloganları ile İsrail’in saldırılarına karşı tepkilerini dile getirdiler. Ayrıca, “Aksa’dan ellerinizi çekin” ve “Çocukları bombalamak meşru müdafaa değil” gibi söylemlerle de tepkilerini daha fazla dile getirdiler. Bu protesto, ABD ve İsrail’e yönelik net bir geri bildirimde bulunmak için yapılmıştır.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne karşı yoğun saldırılarını protesto etmek için dünya genelinde binlerce Filistin destekçisi gösteriler düzenliyor. Bu göstericilere Londra’da 300 bin kişi eşlik etti. Hyde Park’ta toplanan göstericiler, ABD büyükelçiliğine yürüyerek, “Gazze’yi bombalamayı bırakın” ve “Acil ateşkes” sloganları ile İsrail’in bu katliamına karşı tepkilerini dile getirdiler. “Aksa’dan ellerinizi çekin” ve “Çocukları bombalamak meşru müdafaa değil” söylemleri, göstericilerin İsrail ve ABD’ye yönelik tepkilerini güçlendirdi. Bu protesto, sadece Londra’da değil, tüm dünya genelinde ses getirdi.

Yorum gönder

You May Have Missed