Irak’ın kuzeyinde 12 hedefe hava saldırısı düzenlendi

Irak’ın kuzeyinde 12 hedefe hava saldırısı düzenlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyine düzenlediği hava harekatında Gara ve Kandil’de 12 hedefi vurdu. Milli Savunma Bakanlığı’nın terörle mücadelesi devam ederken, kahraman Mehmetçik yurt içi ve yurt dışında operasyonlarını sürdürüyor. Harekat sırasında azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanıldı ve çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

Hava harekatının detaylarına gelindiğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyine düzenlenen harekat kapsamında Gara ve Kandil’de toplam 12 hedef vuruldu. Operasyonun detayları Milli Savunma Bakanlığı tarafından “Ansızın gelmeye, teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz!” başlığıyla duyuruldu. Harekat sırasında azami oranda yerli ve milli mühimmatın kullanıldığı ve çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Terörle mücadele kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonları sürdürdüğü belirtildi. Kahraman Mehmetçik’in yurt içi ve yurt dışında başarılı operasyonlarına devam ettiği vurgulandı. Operasyon sırasında 12 terör hedefinin vurularak imha edildiği duyuruldu. Ayrıca, milli mühimmat kullanımının özellikle vurgulanarak, azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanıldığı belirtildi. Operasyonun gerçekleştiği mekanlar olarak Gara ve Kandil bölgeleri işaret edildi.

Harekatın gerçekleştiği tarih ve detaylarının duyurulduğu haberde, fotoğraflarla da operasyonun görüntüleri paylaşıldı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarla, halkın bilgilendirilmesine ve operasyonun başarılarına vurgu yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelede kararlılıkla sürdürdüğü operasyonlar, ülkenin güvenliği ve halkın huzurunun korunmasına yönelik önemli bir adım olarak nitelendirildi.

Yorum gönder

You May Have Missed