İsrail İşgali Altındaki Mescid-i Aksa’da 35 Bin Müslüman Toplandı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan ayı, Türkiye genelinde ve dünya çapındaki Müslüman topluluklar arasında büyük bir coşkuyla karşılanmaktadır. Ancak İsrail’in işgali altındaki Gazze’de Ramazan ayına hüzünlü bir şekilde girildi. Buna rağmen Filistinliler, yaşanan saldırılara ve zorluklara rağmen ibadetlerini sürdürme kararlılıklarını göstermektedir.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın Kudüs İslami Vakıflar Dairesi’ne dayandırdığı habere göre, Ramazan’ın ilk gününde Müslümanlar Mescid-i Aksa’ya büyük bir katılımla akın etmiştir. İsrail güçlerinin Doğu Kudüs’teki Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişini engellediği ve gençleri bu bölgeden uzaklaştırdığı bilinmektedir. Yine de 35 bin kişi, İsrail’in kısıtlamalarına rağmen Mescid-i Aksa’da yatsı ve teravih namazları için saf tutmuştur.

İsrail ordusunun Mescid-i Aksa’ya girmek isteyen bir Filistinli genci ağır şekilde darp ederek gözaltına aldığı belirtilen haberde, İsrail’in Müslümanları engellemek amacıyla getirdiği kısıtlamalara rağmen 35 bin kişinin Mescid-i Aksa’da namaz kıldığı vurgulanmıştır. Ayrıca Mescid-i Aksa’ya çıkan Aslanlı (Esbat) Kapıyı çevreleyen surlara dikenli tel çekilmesi de haberde yer almıştır.

İsrail’in baskıcı politikalarına rağmen Müslümanların Mescid-i Aksa’ya olan bağlılığı ve kararlılığı her geçen gün artmaktadır. Ramazan ayının manevi atmosferinde, Filistinlilerin ibadetlerini yerine getirme azmi ve dayanışması oldukça etkileyicidir. İsrail’in baskılarına rağmen Müslümanlar, kutsal mekânlara olan saygılarını sürdürmekte ve ibadetlerini aksatmamaktadır.

Siyasi ve askeri zorluklara rağmen Filistin halkının inançlarını yaşama kararlılığı, dünya Müslümanlarının da takdirini kazanmaktadır. Mescid-i Aksa’nın kutsallığına ve önemine vurgu yapmak adına toplanan binlerce Müslüman, İsrail’in baskıcı politikalarına rağmen inançlarını koruma mücadelesi vermektedir. Bu manevi ve fiziki engellere rağmen Müslümanlar, Mescid-i Aksa’da bir araya gelerek ibadetlerini yerine getirmekten vazgeçmemektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İsrail İşgali Altındaki Mescid-i Aksa’da 35 Bin Müslüman Toplandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!