İsrail’in Gazze’deki saldırısında 19 kişi hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’deki saldırısında 19 kişi hayatını kaybetti

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde yerleşim yerlerine düzenlediği saldırı sonucunda 19 kişi hayatını kaybetti. Saldırılar sonucunda 15 kişi Deir el-Balah’da yer alan Bureij Mülteci Kampı’na yakın bir yerleşim yerinde, 4 Filistinli ise başka bir evde hayatını kaybetti. Yerel kaynaklar, vurulan binanın Ebu Gazal ailesine ait olduğunu ve enkaz altında birkaç kişinin olduğunu belirtti. Sivil savunma ekiplerinin enkaz altındaki kişileri arama çalışmaları devam ederken, yaralılar Aksa Şehitleri Hastanesi’ne sevk edildi.

Gazze Şeridi’ne yönelik gerçekleşen saldırılar 7 Ekim’den bu yana 10 binden fazla sivilin hayatını kaybetmesine neden olurken, 26 bin 475 kişi de yaralandı. Sivil kayıplar içinde 4 bin 324 çocuk, 2 bin 823 kadın bulunuyor.

Saldırılarda harap olan Gazze Şeridi’ndeki sivil yerleşim yerlerinde yapılan saldırıda 19 kişi hayatını kaybetmiştir. İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ndeki sivil yerleşim yerlerine saldırılarını sürdürmektedir. Deir el-Balah’da bulunan Bureij Mülteci Kampı’nda yaşayan yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı okula yakın bir bölgede gerçekleşen saldırıda 15 kişi hayatını kaybetti ve birçok kişi yaralandı. Saldırıda vurulan binanın Ebu Gazal ailesine ait olduğu ifade edilmiş, enkaz altında kalan birkaç kişi olduğu belirtilmiştir. Ayrıca başka bir evde gerçekleşen saldırıda ise 4 Filistinli hayatını kaybetmiştir. Sivil savunma ekipleri enkaz altındaki kişileri arama çalışmalarını sürdürürken, yaralılar Aksa Şehitleri Hastanesi’ne nakledilmiştir.

İsrail ordusunun 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 10 binden fazla sivil yaşamını yitirirken, 26 bin 475 kişi yaralanmıştır. Bu kayıpların içinde 4 bin 324 çocuk ve 2 bin 823 kadın bulunmaktadır. En son yapılan saldırıda ise 19 kişi hayatını kaybetti.

Yorum gönder

You May Have Missed