İstanbul’a fırtına ve gök gürültülü sağanak geliyor! AKOM uyarıda bulundu

İstanbul’a fırtına ve gök gürültülü sağanak geliyor! AKOM uyarıda bulundu

Meteoroloji uyarılarına göre, Türkiye genelinde yağışlar başlamış durumda. Marmara, Ege kıyıları, Manisa, Antalya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanağa teslim olacağı duyuruldu. Yağışların Marmara (Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir’in kuzeyi, Zonguldak, Düzce ve Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Ayrıca, İstanbul için de fırtına ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan uyarıda, lodos yönülü rüzgarın cumartesi öğle saatlerinden sonra şiddetinin artırarak akşam saatlerinden itibaren kısa süreli hamlelerle kuvvetli fırtına şeklinde olması bekleniyor. Ayrıca, fırtına beraberinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişi yaşanacağı tahmin ediliyor. Fırtına ve yağışlı havanın pazar günü sabah erken saatlerden sonra bölgeden uzaklaşması ön görülüyor.

Türkiye, bu yıl yaz sezonuna da geç başladı, kış sezonuna da. Kasım ayının ortalarına doğru ilerlerken, yağışlar başladı. Kuraklık problemi yaşayan ülkenin birçok bölgesinde yağışlar yaşanmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege kıyıları, Manisa, Antalya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanağa teslim olacağını duyurdu. Yağışların Marmara (Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir’in kuzeyi, Zonguldak, Düzce ve Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Ayrıca, İstanbul için de fırtına ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Bu durumun beraberinde dikkatli olunması gereken bir durum olduğu belirtildi.

Yorum gönder

You May Have Missed