İstanbul’da Ocak Ayında Fiyatı En Çok Artan ve Azalan Ürünler Açıklandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Ticaret Odası (İTO), 2024 yılında ocak ayında İstanbul’da perakende fiyatı en çok artan ve azalan ürünleri, fiyatları ve değişim oranlarını açıkladı. İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürünün 158’inin perakende fiyatı artarken, 30 ürünün fiyatı düştü, 54 ürünün fiyatı ise değişmedi.

Ocak ayında ulaştırma harcamaları grubunda yer alan köprü geçiş ücreti yüzde 76,47 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu. Fiyatında artış yaşanan diğer ürünler arasında sağlık harcamaları grubundan yüzde 56,39 ile diş tedavi ücreti, konut harcamaları grubundan yüzde 49,11 ile kapıcı ücreti, ulaştırma ve haberleşme harcamaları grubundan yüzde 45,12 ile şehirlerarası otobüs bilet ücreti, sağlık harcamaları grubundan yüzde 38,14 ile röntgen çekim ücreti, yüzde 37,60 ile laboratuvar tahlil ücretleri, gıda harcamaları sebze ve meyveler alt grubundan yüzde 34,16 ile yeşil soğan ve yüzde 33,47 ile kıvırcık salata bulunmaktadır.

2024 ocak ayında giyim harcamaları erkek giyim alt grubunda yer alan gömlek fiyatı yüzde 13,92 gerileme göstererek fiyatı en fazla azalan ürün oldu. Diğer fiyatında azalış gözlemlenen ürünler arasında giyim harcamaları erkek giyim alt grubundan yüzde 9,04 ile takım elbise, yüzde 8,17 ile ceket, gıda harcamaları grubundan yüzde 7,46 ile portakal, erkek giyimi alt grubundan yüzde 6,10 ile palto ve kültür eğitim ve eğlence harcamaları grubundan yüzde 4,67 ile otel oda konaklama ücreti bulunmaktadır.

Özetle, İstanbul Ticaret Odası (İTO) 2024 yılı ocak ayında perakende fiyatlarını açıkladı. 158 ürünün fiyatı artarken, 30 ürünün fiyatında düşüş ve 54 ürünün fiyatında değişiklik olmadığı görülmüştür. Fiyatı en çok artan ürünler arasında ulaştırma harcamaları grubundan köprü geçiş ücreti yüzde 76,47 ile öne çıkmaktadır. Diğer taraftan giyim harcamaları erkek giyim alt grubundan ise gömlek fiyatı yüzde 13,92 ile en fazla azalış gösteren ürün olmuştur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da Ocak Ayında Fiyatı En Çok Artan ve Azalan Ürünler Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!