İtalyan Çiftçiler Traktörlerle Başkent Roma’yı Protesto Etmeye Hazırlanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İtalya’daki çiftçiler, Avrupa Birliği’nin tarım politikalarına karşı düzenledikleri protesto gösterileri kapsamında traktörleriyle Roma’nın çevresinde gösteri düzenlemek için harekete geçtiler. Çiftçiler, AB’nin tarım politikaları ve Yeşil Mutabakat programına yönelik eleştirilerini dile getirerek Roma’ya ilerlemeye başladılar. Toskana ve diğer bölgelerden traktör konvoyları oluşturarak Roma’ya doğru ilerleyen çiftçiler, başkentin çevresini kuşatmayı planlıyorlar. Eylemlerinin, başkentin dış mahallelerinde gerçekleşeceğini belirten çiftçiler, traktörlerle şehir merkezine girmeyeceklerini ifade etti.

Bir çiftçinin verdiği bilgiye göre, çiftçilerin Roma’nın çevresini saracaklarını ve traktörlerle birkaç gün boyunca eylem yapacaklarını belirtti. İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’nin de AB’nin tarım politikalarını eleştirdiği biliniyor. Bu eylemler, Avrupa’nın birçok ülkesinde benzer şekilde gerçekleştirilen çiftçi protestolarının bir parçası olarak dikkat çekiyor. Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, Polonya, İtalya ve Macaristan’daki çiftçiler, tarım politikaları, destek ödemelerindeki kesintiler, artan enerji maliyetleri, Rusya-Ukrayna savaşının etkileri ve su tasarrufu tedbirlerine karşı ortak bir duruş sergiliyorlar.

Çiftçiler, yeşil mutabakat ve karbon gübre kullanımına ilişkin katı kuralların tarımsal üretimi zorlaştırdığı yönünde eleştirilerde bulunuyorlar. Çiftçiler, ucuz Ukrayna tahılının yasaklanması talebi, artan yakıt fiyatları ve Yeşil Mutabakat programındaki maliyet artışlarına karşı eylem yaparak tepkilerini dile getiriyorlar. Avrupa’nın dört bir yanında çiftçiler, akaryakıt fiyatları, vergilerdeki artış ve destek ödemelerinin yetersizliği gibi konularla ilgili olarak protesto gösterileri düzenliyorlar. Bu eylemler arasında, kamu kurumlarına çamur veya gübre dökme, yolu kapatma gibi eylemler de yer alıyor. Tüm bu eylemlerle çiftçiler, AB’ye karşı taleplerini ve eleştirilerini dile getirerek seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İtalyan Çiftçiler Traktörlerle Başkent Roma’yı Protesto Etmeye Hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!