İYİ Partili vekil ile Sağlık Bakanı Koca arasında “hekim” konuşması

İYİ Partili vekil ile Sağlık Bakanı Koca arasında “hekim” konuşması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İYİ Parti Ankara Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın “Hekimler nereden nereye geldi” şeklindeki eleştirei sorusuna yanıt verdi. Bakan Koca, “Özelden kamuya geldi” şeklinde cevap verdi ve bu diyaloğun videosunu sosyal medya hesabından paylaştı. Koca, Beyaz Reform’dan sonra kamudaki uzman hekim sayısında 7.065 artış olduğunu açıklarken, özel sektörde ise sayının 1.112 azaldığını belirtti. Özelden kamuya dönüşün hızlandığını ifade eden Koca, bu diyaloğa ilişkin bilgi verdi.

İYİ Parti Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yönelttiği eleştirel bir soruya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın verdiği cevap gündemde yer aldı. Bu anlık diyaloğun videosunu sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Koca, konuşmada yer alan “Özelden kamuya geldi” şeklindeki ifadesini vurguladı. Ayrıca, Beyaz Reform sonrasında kamudaki uzman hekim sayısında meydana gelen artışı, özel sektördeki azalışla karşılaştırarak özelden kamuya dönüşün hızlandığını belirtti. Bakan Koca’nın bu açıklamaları sosyal medya ve haber sitelerinde gündemde geniş yer buldu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleşen oturumda, İYİ Partili Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın doktorlarla ilgili eleştirel bir soru yönelttiği Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu soruya Beyaz Reform sonrasında kamudaki uzman hekim sayısında yaşanan 7.065 artışı örnek göstererek cevap verdi. Ayrıca, özel sektörde ise hekim sayısının 1.112 azaldığını belirtti. Koca, bu durumu “Özelden kamuya dönüş hızlandı” diyerek özetledi. Bakan Koca’nın açıklamalarıyla ilgili videosu, sosyal medyada ve haber mecralarında geniş yankı buldu. Bu eğitici diyaloğa ilişkin detaylar, haber sitelerinde detaylı bir şekilde yer aldı.

Yorum gönder

You May Have Missed