Kamyonun çarpması sonucu İstanbul Maltepe’de yaralanan polis memuru şehit oldu

Kamyonun çarpması sonucu İstanbul Maltepe’de yaralanan polis memuru şehit oldu

İstanbul’un Maltepe ilçesinde bir hafriyat kamyonunun polis denetim noktasına çarptığı kaza sonucu ağır yaralanan polis memuru Lütfü Baykar, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Olay, 20 Ekim tarihinde gerçekleşmiş ve polis memuru Baykar, S.A. isimli şahsın çaldığı hafriyat kamyonunun çarpması sonucu ağır yaralanmıştı. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Baykar, maalesef kurtarılamayarak şehit oldu. Cenaze töreni 13 Kasım Pazartesi günü saat 11.00’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’nde düzenlenecek. Şehidin cenazesi törenin ardından memleketi Bitlis’in Adilcevaz ilçesine gönderilecek.

Bu acı olay sonrasında TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı. Kazada görevi başında şehit olan polis memuru Lütfü Baykar’a Allah’tan rahmet dileyen Kurtulmuş, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerini iletti. Bu üzücü haber, İHA (İhlas Haber Ajansı) kaynaklıdır.

Video kaynağa göre, olayın yaşandığı yerde bulunan hafriyat kamyonunun çarpma anını gösteren videolar, yayınlandığı tarihte yoğun ilgi görmüştür. Bu olayın yarattığı hüzün ve üzüntü, Türkiye’nin dört bir yanında hissedilmiş ve toplum tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır.

Bu haberde, İstanbul Maltepe’de polis denetim noktasında hafriyat kamyonunun çarpması sonucu ağır yaralanan Lütfü Baykar’ın yaşamını yitirmesinin ardından gerçekleşen gelişmeler detaylarıyla verilmektedir. Şehit polis memurunun cenazesinin düzenlenecek törenin ardından memleketi Bitlis’in Adilcevaz ilçesine gönderileceği konusunda bilgi verilmiştir. Ayrıca, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un başsağlığı mesajı da haberin önemli bir parçasıdır. Bu acı olayın ülke çapında yarattığı etki ve toplumun tepkisi de vurgulanmıştır. Tüm bu detaylar, haberin okuyucular için eksiksiz bir şekilde sunulmasını sağlamıştır.

Yorum gönder

You May Have Missed